Dnes je sobota, 22.február 2020, meniny má: Etela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Carmel Buckingham štartuje spevácku kariéru

marec 19, 2014 - 20:00
Carmel Buckingham, mladšia a talentovaná sestra úspešnej speváčky Celeste Buckingham oficiálne zahájila svoju spevácku kariéru. V USA si zostavila kapelu The House United a zahájila nahrávanie debutového albumu. Dnes predstavuje v premiére prvý singel „Emergency“.
Českí a slovenskí hudobní fanúšikovia si aktuálne užívajú sviežu popovú tvorbu obľúbenej  speváčky Celeste Buckingham a sledujú jej úspechy doma i v zahraničí. Jej mladšia sestra Carmel má však vlastné hudobné ambície. Po debute spred dvoch rokov „New Orleans“ a následnom dynamickom duete so Celeste „Gone“ prichádza Carmel s vlastným hudobným projektom. Pätnásťročná speváčka založila hudobnú skupinu THE HOUSE UNITED. Skupinu tvoria Carmel Buckingham (spev a keyboard), Brandon Adams (gitara), Joe Gregory (basa) a Austin Arnold (bicie). Všetci členovia skupiny okrem Carmel, ktorá je druháčkou na strednej škole, študujú hudbu v Belmont University, kde študuje aj Celeste.
 
 
Sestry Celeste a Carmel sa výrozovo veľmi podobajú, ich hudba je však výrazne odlišná. Mladšia zo sestier vždy inklinovala k rockovejším žánrom. Toto hudobné zameranie jej napokon ostalo najbližšie. Jej skupina The House United sa dá žánrovo označiť ako „punk pop alternative“. Inšpiruje sa zoskupeniami ako All Time Low, The Main, Paramore, We Are In The Crowd, Blink 182, Rush či Switchfoot.
 
The House United
 
Autorkou prevažnej väčšiny textov je frontmanka kapely Carmel. Hudobnú zložku skladieb tvorí v spolupráci so všetkými členmi The House United. Ich domovské pôsobisko, Nashville, známe vysokou koncentráciou hudobných producentov a odborníkov, poskytuje mladej kapele veľa príležitostí nahrávať vo vysoko kvalitných štúdiách. Manažment kapely nenechal nič na náhodu už pri pripravovanom debutovom albume. Bol totiž  nahrávaný v prestížnom BlackBird Studio, kde tvoria aj hviezdy ako Red Hot Chilli Peppers, Dr. Luke, Justin Bieber, Jonas Brothers, Tim McGraw, Lionel Richie, Miley Cyrus, Kelly Clarkson a mnoho ďalších. Carmel prezradila, že sa jej fanúšikovia môžu na debutový album tešiť už toto leto.
 
Podobné články:
 
 
 
Zdroj: Adriána Čahojová
Foto: Zachary Gray, facebook Carmel Buckinghamovej

- - Inzercia - -