Dnes je nedeľa, 25.august 2019, meniny má: Ľudovít
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Lucie Bílá oslávi 50. narodeniny vo veľkom štýle!

apríl 02, 2016 - 16:00
Česká hudobná diva Lucie Bilá onedlho oslávi 50. narodeniny a vydá svoj nový album Hana. Pri tejto príležitosti pre svojich fanúšikov pripravila tri obrovské koncerty v priestoroch bratislavského Zimného štadiónu Ondreja Nepelu, ktoré sú už takmer úplne vypredané. Obrovskú šou tak uvidí viac ako 25 tisíc divákov, ktorí budú môcť ako prví počuť pesničky z nového albumu. Viac nám Lucie prezradila v exkluzívnom rozhovore!

Osemnásobná česká zlatá slávica Lucie Bílá už 8. apríla zverejní nový album Hana. Hudobná legenda odvážne siahla po mladom slovenskom tíme, pod vedením hudobného producenta Martina Maxa Šrámeka, ktorý spolupracuje so Celeste Buckingham či Majkom Spiritom. Na novom albume sa ako autorky podieľali aj slovenské speváčky Katarína Knechtová a Celeste Buckingham, ktorá si s Luciou v jednej pesničke dokonca zarapuje. Priestor dostala aj česká dvojica Petr Harazin a Štěpán Petrů zo skupiny Nebe, ktorí sú autormi textov nových skladieb. Pilotným singlom z tohto prelomového albumu sa stala rytmická pieseň Tak mě tady máš. Lucie je z nového albumu nadšená a sľubuje nám od neho modernejší a iný zvuk. “Ja svoje pesničky nikdy nepočúvam, akurát vtedy, keď sa ich učím. Ale toto sa mi počúva dobre," dodala.

Lucie Bílá - Tak mě tady máš (oficiální singl)

Autor: 
Lucie Bilá

Vydanie nového albumu a životné jubileum Lucie budúci týždeň oslávi sériou koncertov Fifty Fifty v bratislavskej Slovnaft Aréne (Zimný štadión Ondreja Nepelu). Koncert mal byť pôvodne jeden, ten sa však hneď vypredal a preto boli pridané ďalšie dva. Obrovská šou bude podľa jej tvorcu Jeffa Minaříka niečo, čo v našich končinách ešte nikto neurobil a najbližších 20 rokov ani neurobí. Tri bratislavské koncerty budú zaznamenávané a neskôr vyjdú na dvd v podobe koncertného filmu. “Som zvyknutá, že na moje koncerty ľudia chodia, ale myslela som si, že si užijem len jeden koncert," dodala Lucie na margo veľkého záujmu zo strany slovenských fanúšikov.

Dohromady s generálnou skúškou a trojicou koncertov v Bratislave zaspieva Lucie až 100 piesní a viac ako 30 krát sa prezlečie! Sprevádzať ju bude 5 kapiel a niekoľko desiatok fanúšikov. Návštevníci koncertov si budú môcť zakúpiť jeden z ručne robených ružencov z perál Swarowski, ktoré vo voľnom čase vyrába samotná Lucie Bílá.  Výťažok z predaja pomôže kostolu v Podunajských Biskupiciach.

Viac o novom albume, koncertoch Fifty Fifty ale aj o svojom prípadnom pôsobení v ďalšej sérii šou Česko Slovensko má talent sa dozviete v rozhovore!

Lucie Bílá oslávi 50. narodeniny veľkolepou šou

Autor: 
Lukáš Kolenič

 

- - Inzercia - -