Dnes je nedeľa, 25.august 2019, meniny má: Ľudovít
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Známy moderátor Marcel Forgáč nepopiera, že má rád pivo

jún 02, 2016 - 11:20
Ak by to bolo inak, asi by nemohol s takou „slinou“ moderovať tradičné podujatie našich pivárov. „Áno, takmer vždy mám nejakú vychladenú fľašku doma, a po rôznych akciách, nakrúcaniach a moderovaniach mi padne vhod. Značku neprezradím, no nestratila sa ani na dnešnej súťaži,“ priznáva sa Marcel Forgáč a po oficiálnej časti si veru s chuťou jedno pivko dal a aj zapózoval.

Jubilejný 10. ročník  odbornej degustačnej pivnej súťaže Slovenská pivná korunka prekvapil zatiaľ najvyšším počtom prihlásených pivovarov aj súťažných vzoriek – súťažilo 29 veľkých, malých, remeselných a reštauračných pivovarov, ktoré nominovali 152 domácich vzoriek pív. Ide o rekord v celej histórii ocenení. Slávnostnému udeľovaniu ocenení predchádzala profesionálna degustácia. Počas dvoch dní sa v Bratislave  stretlo 32 profesionálnych pivných expertov, aby anonymne rozhodli o najlepších slovenských pivách.

Vždy zdôrazňujeme, že uvariť kvalitné pivo je umenie. Slovensko toto umenie skutočne ovláda, keďže sa môže pochváliť rozmanitosťou a vysokou kvalitou svojich pív, ako aj remeselnou zručnosťou svojich pivovarníkov“, hovorí prezidentka Slovenského združenia výrobcov piva a sladu Júlia Hurná a dodáva: „Slovenská pivná korunka spája veľkých aj malých pivovarníkov z celého Slovenska a každoročne počas vyhlasovania výsledkov súťaže cítiť medzi pivovarníkmi súdržnosť a stavovskú hrdosť.“

degustacia_3.jpg

Foto: 
red

- - Inzercia - -