Dnes je sobota, 16.február 2019, meniny má: Ida, Liana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Filmový festival v Karlových Varoch je plný hviezd

júl 04, 2016 - 10:42
Tradičný filmový festival v Karlových Varoch je v plnom prúde. Tentokrát do kúpeľného mestečka v Čechách zavítalo množstvo prvotriednych domácich i zahraničných hostí. Na červenom koberci sa okrem slávnych hercov či režisérov objavilo niekoľko modeliek, známych hokejistov, politikov alebo podnikateľov. Ponúkame vám prehľad tých najzaujímavejších premiér zo samotného festivalu.

Svetová premiéra snímky Antropoid režiséra Seana Ellisa v prítomnosti spomínaného filmára i viacerých hercov vrátane Jamieho Dornana, Marcina Dorocinského, Václava Neužila, Aleny Mihulovej i Anny Geislerovej  otvorila už 51. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch, ktorý v západočeskom  meste potrvá do 9. júna.

 Hneď v úvode festivalovej prehliadky si Krištáľový glóbus za mimoriadny umelecký prínos do svetovej kinematografie prevzal z rúk prezidenta MFF Jiřího Bartošku jeden z najrenomovanejších hostí tohtoročného festivalu, americký herec Willem Dafoe. Umelec sa krátko poďakoval za ocenenie a vyjadril radosť, že môže byť na tomto festivale.

 Moderátor slávnostného večera Marek Eben privítal v dejisku predsedu českej poslaneckej snemovne Jana Hamáčka, ministra kultúry ČR Daniela Hermana, jeho kolegov z vládneho kabinetu Pavla Bělobrádka, Martina Stropnického či Karlu Šlechtovú, ale aj ďalšie osobnosti verejného, spoločenského a kultúrneho života vrátane amerického režiséra Charlieho Kaufmana a svetoznámeho českého hokejového internacionála Jaromíra Jágra.

Prítomní sa mohli oboznámiť aj s členmi medzinárodnej odbornej poroty, ktorá bude rozhodovať o laureátoch trofejí v hlavnej súťaži. Tvoria ju tentoraz taliansky spisovateľ a scenárista Maurizio Braucci, riaditeľka distribučnej spoločnosti Soda Pictures Eve Gabereauová, gruzínsky režisér Giorgi Ovašvili, americký producent Jay Van Hoy a česká herečka Martha Issová. Laureátmi ceny prezidenta festivalu za mimoriadny umelecký prínos do svetovej kinematografie sa v priebehu festivalu stanú francúzsky herec Jean Reno, populárna česká herečka Jiřina Bohdalová a už dnes prítomný scenárista a režisér v jednej osobe Charlie Kaufman. Festivalový program ponúka filmovým nadšencom v tomto roku okolo 180 filmov zo 70 krajín sveta.

Členka štábu Helena Uldrichová, herec Jiří Mádl, režisér Tomáš Klein, producent Tomáš Michálek, strihač Josef Krajbich

Animátorka Kristina Dufková s partnerom hercom Jiřím Macháčkom a herečka Klára Issová

Herečka Kateřina Brožová s podnikatelom Jaromírom Soukupom

 Prezident festivalu Jiří Bartoška s manželk

Herečka Adriana Ugarte

Herec Jamie Dornan s prezidentom festivalu Jiří Bartoškom

Herečka Magdalena Cielecka, režisér Tomasz Wasilewski, herečka Julia Kijowska, herečka Marta Nieradkiewicz

Zahajovací ceremoniál

Zdroj: Sita

- - Inzercia - -