Dnes je streda, 03.jún 2020, meniny má: Karolína
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

The Legits Blast 2016 : Z breakovej súťaže až po prvotriedny tanečný festival

august 03, 2016 - 11:28
Festival The Legits Blast, ktorý patrí v súčasnosti k jednému z najprestížnejších tanečných podujatí naberá každým rokom na kvalite. Na 7. ročník festivalu prišli tanečníci z viac ako 70 krajín sveta a návštevnosť prevýšila 3000 ľudí! Organizátori tento rok nič nepodcenili a pripravili program svetových kvalít. Na príprave a organizácii sa podieľal usilovný tím ľudí, ktorí spolu vytvorili pre tanečnú komunitu skutočný zážitok. Načrtneme vám aspoň z časti priebeh tejto akcie.

The Legits Blast: Z breakovej súťaže až po prvotriedny tanečný festival

 

Festival odštartoval Catch the Flava BREAKING CAMP

Počas  týždňa sa v srdci Slovenska odohrával piaty ročník  tanečného kempu s názvom Catch the Flava, ktorého sa zúčastnilo 200 tanečníkov zo 70 krajín sveta. „Tanečný kemp na Šachtičkách je zameraný na bboying (alebo inak breakdance) a  je najväčší svojho druhu na svete,“ vysvetľuje  Martin Gilian.  Organizátori poskladali vyvážený kolektív domácich ale najmä zahraničných lektorov z Ameriky, Kanady a Fínska , ktorí si pre zúčastnených pripravili  kvalitné workshopy  a plno aktivít. Medzi veľké mená, ktoré navštívili kemp a následne aj festival patria tanečné legendy ako Richie ‘Abstrak' Soto, Raymond ‘NastyRay' Mora, Bgirl AT, Dyzee a Lil John.  

camp.jpg

Foto: 
dancephoto.cz

Niektorí tanečníci, najmä z chudobných častí Latinskej Ameriky, pricestovali na Slovensko za posledné peniaze, len aby mohli trénovať so špičkovými tanečníkmi,“ hovorí Martin Gilian, ktorý spolu s Mirom Križanom stojí za organizáciou festivalu The Legits Blast 2016. 

Na bystrických Šachtičkách sa stretli tanečníci z rôznych národov, zaujímavosťou je, že tanečníci zo slovenska boli len štyria.  Okrem nových tanečných krokov sa mladý tanečníci  inšpirovali  predovšetkým medzi sebou,  nadobudli nové  skúsenosti a  priateľstvá.

16_ctf_2.day-img_7058.jpg

Foto: 
dancephoto.cz

V piatok banskobystrické nákupne centrum ovládli prvé tanečné súboje

Piatkový deň festivalu The Legits Blast bol nabitý udalosťami. Na tanečných battloch pred banskobystrickým klubom Ministry of Fun sa zúčastnilo 334 bboys, 114 bgirls a 225 dvojíc zo 71 krajín sveta. „S týmto počtom sa festival The Legits Blast stal najväčším festivalom svojho druhu,“ uviedla z organizačného týmu Romana Dorotovičová. 

Organizátorom sa tohto roku podarilo od nákupného centra vybojovať celú plochu strešného  parkoviska,  čím získali dokonalý priestor pre viacero zaujímavých stage-ov.  Na vonkajšom Garage stagei sa v piatok odohrávali preliminačné tanečné kruhy, v ktorých odborná porota vybrala postupujúcich do sobotňajších štvrťfinálových kôl. 

Projekt Youth is the Future, spojil mladé talenty  z krajín V4

Sobotný program začal doposial nepoznaným projektom Youth is the Future alebo Mladí sú budúcnosť , ktorý je určený pre deti a mládež do 18 rokov. „Už niekoľko rokov sme hľadali cestu, ako osloviť aj inú cieľovú skupinu ako dospelých tanečníkov a verejnosť. Touto cestou sú deti a mladí, ktorí sú naša budúcnosť. Cieľom projektu je spojiť deti a mladých prostredníctvom tanca, hudby, hip hopu, ponúknuť im skutočné vzdelanie o hip hopovej kultúre, pričom chceme zachovať jednotu národov krajín V4. Naším zámerom je, aby sa z Youth is the Future stala tradícia a aby jednotlivé národy - slovenský, český, poľský a maďarský, cítili jednotnosť nielen na takýchto projektoch, ale aj v bežnom živote v zahraničí,“ hovorí Miro Križan, organizátor festivalu.

workshopy_nedela.jpg

Foto: 
dancephoto.cz

.  Projekt bol zakončený tanečným battlom, na ktorom o víťazný pohár a ceny v hodnote do 200 eur bojovali  desiatky tanečníkov. Víťazom sa stal mladý tanečník z Banskej Bystrice.          17-ročný Mário Lacko neskrýval radosť, pokoru a vďačnosť. 

Outbreak Europe 2016

Deň plný napätia, emócii a prvotriednych tanečných výkonov. Tieto slová len  stručne vystihujú takzvaný deň D, ktorý bol vyvrcholením festivalu The Legits Blast. Okrem párty, hudby a tanečných kruhov počas celej akcie, The Legits Blast aj tento rok priniesol 5 rôznych súťaží pod známym názvom Outbreak Europe 2016.  Ide o jednu z najprestížnejších breakových akcií sveta. Sobotné finálové tanečné súboje sa začali o 17:00 hod v Ministry of fun. V hre boli tisíce eur. Jedným z najväčších úspechov, bol finálový postup nášho domáceho tanečníka Bboya Twistera v kategórii 1vs1 Undisputed World Bboy Series.

len_tak1.jpg

Foto: 
dancephoto.cz

outbreak.jpg

Foto: 
dancephoto.cz

Sobotný večer vyvrcholil koncertom The Legits Blast Concert na Funfón Open Air Stagei, kde vystúpili Boy Wonder, Moja Reč, Strapo & DJ Spinhandz, Majk Spirit, SOL a The Beatnuts

img-39.jpg

Foto: 
ministry.sk

img-125.jpg

The Beatnuts
Foto: 
ministry.sk
The Beatnuts

Nedeľná exhibícia tanečníkov z celého sveta zakončila festival kategóriou s názvom Rep Your Country. Porotcovia vybrali 8 TOP krajín, ktoré súťažili o titul a finančnú výhru v hodnote 1500 eur. Víťazom sa po prvýkrát stalo Francúzsko a tým aj ukončilo tento dlho pripravovaný tanečný projekt. 

rep.jpg

Foto: 
dancephoto.cz

Víťazi jednotlivých kategórii:

1vs1 Bgirl Battle: PAULINA (BreakNuts) – Poľsko

1vs1 Kids Battle: SHIGEKIX – Japonsko

2vs2 Bboy Battle: INTACT AND PLUTO (Ruffneck Attack) – Ukrajina

Cypher-Kings-Crew-Edition-2016: SMAC 19 Crew (UK)

page.jpg

Foto: 
dancephoto.cz

 

- - Inzercia - -