Dnes je piatok, 03.apríl 2020, meniny má: Richard
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rihanna ako novodobá Maria Antoinetta

september 09, 2016 - 15:16
Bývalá šéfredaktorka prestížneho časopisu Vouge Carine Rioifeld, ktorá následne založila magazín CR FASHION BOOK vymyslela zaujímavú tému septembrového vydania. Na spoluprácu oslovila spevácku osobnosť a zároveň módnu ikonu Rihannu. Spolu s kontroverzným forografom Terrym Richardsonom nafotili naozaj kvalitnú sériu fotografii.

Rihanna bola považovaná za najvhodnejšiu kandidátku, ktorá by mohla stvárňovať jednu z najkontroverznejších hrdiniek v dejinách Mariu Antoinette. Na fotkách je vidieť výrazný kontrast medzi Mariou a súčasnou ženskou celebritou v kombinácii s provokatívnou vizážou a módou.

rihanna-est-la-nouvelle-marie-antoinette.jpg

Foto: 
crfashionbookshop.com

 Na titulnú fotografiu Terry nastyloval Riri ako novodobú Mariu Antoinette. Za fotkami sa skrýva množstvo symboliky v zmysle reprezentácie ženskosti  a otázkach spoločenského vnímania. 

teasers9-2.jpg

Foto: 
crfashionbookshop.com

Na odôvodnenie svojej témy a výberu práve tejto speváčky Carine vysvetľuje: „Rihanna je prototyp súčasnej slávnej ženy,  pre jej  telo, krásu, osobnosť a ženskosť. Všetko, čo robí alebo čo sa pre ňu robí spoločnosť vníma pozitívne ale aj negatívne. Pri pohľade na život v časoch Márie Antoinetty, môžeme vidieť prepojenie medzi ňou a súčasnými ženskými celebritami. Koho iného okrem našich moderných popových hviezd môže viac prenasledovať posadnutosť a túžba?  Rihanna je obľúbená, zatiaľ čo Marie Antoinette nebola, ale napriek tomu zdieľa s kráľovnou nekompromisné postoje, ktorými inšpiruje a fascinuje ľudí navôkol. Hovorí čo chce, fajčí  čo chce a nosí čo chce a napriek tomu je vnímaná ako ikona v dnešnom svete.“

- - Inzercia - -