Dnes je piatok, 29.máj 2020, meniny má: Vilma
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Emma Drobná predstavuje debutový singel SMILE: Dostanú vás emócie i farba hlasu

september 23, 2016 - 18:29
Víťazka šou Česko Slovenská SuperStar z roku 2015 Emma Drobná predstavila vo štvrtok svoj debutový singel Smile. V skladbe, ktorú vraj začala písať ešte počas speváckej súťaže, hovorí o svojom pohľade na lásku.

„Väčšinou, keď skladám, tak v texte riešim, čo sa deje v mojej hlave a aké mám pocity. Smile nie je výnimkou a je inšpirovaný mojím životom. A hoci táto skladba dostala názov Smile, vo videoklipe nenájdete ani jediný úsmev,“ prezradila.

Singel Smile, ku ktorému Emma nakrútila aj autentický videoklip, má fanúšikov a fanúšičky naladiť na melancholickú jesennú atmosféru. Jednotlivé scény speváčka konzultovala s režisérom Romanom Valentom a kameramanom Dušanom Husárom. 

Smile je podľa nej skladbou, ktorá balansuje na pomedzí komercie a alternatívy. Drobná sa však nechce do budúcna škatuľkovať a je odhodlaná žánrovo experimentovať. „Štýl prezentovaný v singli Smile je mi veľmi blízky, ale čo sa týka žánrov, budem určite experimentovať. Nečakajte však veľké rozdiely,“ uviedla sympatická interpretka, ktorá sa vraj v tvorbe inšpiruje najmä speváčkami ako Amy Winehouse, Rihanna, Peggy Lee či Jana Kirschner. „Páčia sa mi aj komerčné veci, aj alternatívne. Mám to také vyvážené. V poslednej dobe sa mi zdá, že dosť komerčnej hudby znie aj trošku alternatívne. Pre mňa je podstatné, či ma osloví hlas toho speváka či speváčky a nejako sa ma dotkne a zapamätám si jeho prejav,“ priblížila Drobná, ktorú v najbližších dňoch čaká nahrávanie prvého albumu. 

Informácie o aktuálnej štúdiovej tvorbe a ďalších singloch, ktoré chystá, si však zatiaľ necháva pre seba a teší sa na chvíľu, keď na koncerte bude môcť odprezentovať vlastné piesne. „Najviac sa teším, keď budem mať koncert a v playliste len vlastné skladby, pretože to má pre mňa obrovskú silu. Chcem spievať veci, ktoré sama zložím a viem sa s nimi stotožniť, pretože sú mojou výpoveďou,“ uzavrela.

Emma Drobná - Smile [Official Video]

Autor: 
Youtube

ZDROJ: SITA

- - Inzercia - -