Dnes je nedeľa, 12.júl 2020, meniny má: Nina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Po zjedení tohto plodu sa vám zlepší nálada: Kúpite ich všade, sú výborné a chrumkavé...

november 16, 2016 - 10:25
Melanchólia a zlá nálada sa dá vyliečiť aj prírodnou cestou, ktorá je ešte k tomu aj veľmi chutná. Doprajte si za hrsť tohto plodu a vaša nálada sa zmení na nepoznanie.

Sú považované za jednu z najzdravších potravín na svete. Reč je o kešu orieškoch, ktoré sú plné hodnotných vitamínov a okrem toho aj výborne chutia. O ich najväčších benefitoch sa už toho popísalo veľa, no o tom, že sú prírodným antidepresívom vie len málokto.

1. Kešu orechy obsahujú vitamíny, minerály, vlákninu a niekoľko látok, ktoré sú dokonca výborné na prevenciu proti rakovine.

2. Olejové kyseliny, ktoré sa nachádzajú v kešu orieškoch priaznivo pôsobia na srdcové ochorenia a taktiež znižujú cholesterol v tele vďaka obsahu mastných kyselín.

S kešu proti depresii a zlej nálade

3. Tretím a neposledným benefitom týchto lahodných orieškov je ich priaznivé pôsobenie na náš nervový systém.

Laicky povedané, dokážu eliminovať stres a navodiť nám dobrú náladu. Ako to robia? Aminokyselina tryptofán, ktorú naše telo tak veľmi potrebuje pre správny balans hormónov, sa nachádza práve v kešu orechoch. Ovplyvňuje našu náladu, znižuje level stresu, strachu, úzkosti a depresie.

Za hrsť orechov stačí

Ak si naberiete veľkú hrsť orieškov, toto množstvo stačí na to, aby to dokázalo ovplyvniť vašu náladu. Veľkou výhodou kešu orieškov je, že neprivolajú žiadne vedľajšie účinky, ako by to mohlo byť s liekmi proti depresii.

Ak dnes pôjdete okolo obchodú s orieškami, nezabudnite si dopriať dávku plodov dobrej nálady.

- - Inzercia - -