Dnes je nedeľa, 22.september 2019, meniny má: Móric
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Oscarová kráska Jennifer Lawrence: TÚTO vec z duše nenávidím!

november 24, 2016 - 17:04
Americká herečka Jennifer Lawrence si úzkostlivo stráži svoje súkromie. Dvadsaťšesťročná rodáčka z Indian Hills v Kentucky to prezradila v rozhovore pre americký mesačník Vanity Fair. Zároveň priznala, že sa nerada rozpráva s cudzími ľuďmi, či už pri rôznych rozhovoroch alebo verejných podujatiach.

"Možno si myslíte, že ma poznáte, no ak ma skúsite osloviť, ste pre mňa cudzí a ja mám strach. Veľmi si chránim svoj priestor. Zabralo mi naozaj dosť času, aby som sa to naučila. Keď jem, niekto príde a začne blýskať fotoaparát telefónu, som k tomu človeku naozaj hrubá. Ostatní ľudia v reštaurácii si potom povedia, že to radšej nechcú zažiť. Súkromie je práca na plný úväzok a ja na ňom pracujem naozaj veľmi tvrdo," objasnila herečka.

Jennifer Shrader Lawrence začínala kariéru v seriáloch, cez ktoré sa postupne prepracovala k účinkovaniu vo filmoch. Prelomom v jej kariére bola dráma Zmrznutá kosť (2010), za výkon v ktorej ju nominovali na niekoľko cien vrátane Oscara a Zlatého glóbusu. Celosvetovo známou sa však stala až v roku 2012 ako Katniss Everdeen z adaptácie dobrodružnej trilógie Hry o život. Postapokalyptickú hrdinku si zahrala aj v pokračovaniach s názvami Hry o život: Skúška ohňom (2013), Hry o život: Drozdajka 1 (2014) a Hry o život: Drozdajka 2 (2015). Za účinkovanie v dramédii Terapia láskou (2012) získala Oscara a Zlatý glóbus, ktorý si odniesla aj za snímky Špinavý trik (2013) a Joy (2015). Lawrence je známa aj ako mutantka Raven Darkhölme s prezývkou Mystique z komiksoviek X-Men: Prvá trieda (2011), X-Men: Budúca minulosť (2014) a X-Men: Apocalypse (2016). 

- - Inzercia - -