Dnes je streda, 20.jún 2018, meniny má: Valéria
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Záhady, tajomstvá a nádherná romanca

december 14, 2016 - 09:32
Poznáte Julie Klassenovú? Mimoriadne obľúbená spisovateľka, ktorá píše tradičné historické ľúbostné romány v duchu Jany Eyrovej, alias Charlotte Brontëovej, či Jane Austenovej. Dokonale dokáže skĺbiť romantiku s históriou, záhady, tajomstvá a vytvarovať postavy, na ktoré tak ľahko nezabudnete.

A presne to sa jej podarilo aj v novinke Maliarova dcéra, o ktorej Bookpage napísal: „V tomto tajomnom ľúbostnom príbehu Klassenová spojila všetky čitateľsky obľúbené prvky... Predstavuje klenot pre čitateľov regentskej ako aj inšpiratívnej literatúry.“

Sophie Dupontová vypomáha otcovi v jeho ateliéri, zatiaľ čo vlastné práce si necháva pre seba. V súkromí sama maľuje čarovné severo-devonské pobrežie, obľúbené medzi výtvarníkmi, medzi ktorých patrí aj šarmantný Wesley Overtree. Toho však, ako sa zdá, zaujíma viac Sophie ako okolitá scenéria.

Kapitán Stephen Overtree je už zvyknutý, že na seba preberá povinnosti svojho brata Wesleyho. S blížiacim sa koncom dovolenky je poverený nájsť brata a priviesť ho domov. Keď však pricestuje do Devonshiru, zdesený zisťuje, že Wesley sa odplavil do Talianska a dcéru svojho hostiteľa zanechal vo vážnej situácii.

Stephen cíti zodpovednosť a zvláštnu potrebu ochrániť mladú dámu, ktorá mu pripadá akosi dôverne známa. S túžbou odškodniť vlastné minulé zlyhania rovnako ako aj bratove urobí slečne Dupontovej ponuku na sobáš. Neponúka jej lásku, iba manželstvo „na papieri“, aby ju uchránil pred škandálom. Ak padne v boji, ako sa obáva, bude aspoň váženou vdovou.

Sophie, ktorá zúfalo hľadá východisko zo svojich ťažkostí, sa zmieta medzi svojou prvou láskou a týmto pochmúrnym mužom, ktorého sotva pozná. Trúfne si počkať na Wesleyho návrat? Alebo má prijať kapitánovu ponuku a modliť sa, aby to jedného dňa neoľutovala?

„Regentská romantika, v ktorej nechýbajú záhady, tajné izby a pravdaže ľúbostný príbeh... Julie Klassenová týmto románom trafila priamo do čierneho,“ napísal o novinke Maliarova dcéra RT Book Reviews.

Maliarova dcéra je úžasne napísaná historická romanca v najlepších tradíciách svetoznámej Jane Austenovej.

- - Inzercia - -