Dnes je pondelok, 25.jún 2018, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Prestížna hairstylová súťaž "ZLATÉ NOŽNICE" pozná svojich víťazov!

december 14, 2016 - 10:20
V novembri sa konal prvý ročník súťaže v odbornej kaderníckej a vizážistickej oblasti pod názvom “ZLATÉ NOŽNICE”. V inchebe sa tak stretla elita medzi porotcami a to najlepšie zo škôl z celého Slovenska!

“ZLATÉ NOŽNICE” sa hneď svojim prvým ročníkom zaradilo medzi top profesionálnych súťaží v oblasti kaderníctva a vizáže. Dvadsaťšesť odborných škôl a vyše 100 súťažiacich sa zapojilo o dvadsať karátové ocenenie, ktoré vo svojom obore patrí medzi “kadernícky a vizážistický oscar”!

“Popri svojom práci som spoznal mnoho mladých talentovaných ľudí, či už z odborných škôl alebo mimo nich, ktorí sa či už kaderníctvu alebo profesionálnej vizáže chceli venovať naplno. Chcel som, aby mal každý z nich príležitosť ukázať sa, predviesť svoje schopnosti. Usporiadať túto súťaž som mal v hlave už dávno, keď som otváral svoje vlastné kaderníctvo. Sám som si prešiel niekoľkými podobnými súťažami, na niekoľkých som sa dokonca zúčastnil ako porotca, avšak stále to chcelo čosi viac. Vyššiu úroveň, väčšiu inšpiráciu. Namiesto čakania, kým to urobí niekto iný, som sa do toho pustil sám”, hovorí mnohonásobný hairstylový majster Slovenska, Česka, Maďarska a držiteľ čestného uznania za reprezentovanie republiky vo svete Polat Elalmis, zakladateľ súťaže “ZLATÉ NOŽNICE”.

noznice00013.jpg

Foto: 
Peter Zajíc

Samotná súťaž pozostávala z troch hairstylových kategórií ako trend cut, pánsky klasický účes, svadobný účes a jednej vizážistickej kategórie, ktorou bola ústredná téma  - jesenné variácie. “Pri hodnotení sme dbali najmä na dodržiavanie BOZP (bezpečnosti pri práci), techniku prevedenia, strih nožnicami, celkovú kreativitu a finálny styling”, vysvetľuje  podmienky hairstylovej kategórie  porotca Maroš Ihnát,  jeden zo zakladateľov najúspešnejšieho holičstva na Slovensku MMG Freedom Barbers. Štýl bodovania a hodnotenia súťaže “ZLATÉ NOŽNICE” sa konala pod záštitou medzinárdnej organizácie OMC HAIRWORLD, ktorá od roku 1946 určuje svetové trendy v oblasti kaderníctva a vizáže a spoluprpacuje s vyše 50-timi krajinami sveta a 2 000 000 odborníkmi. “Som rád, že sme mohli byť súčasťou prvého ročníka “Zlaté nožnice”, keďže sledujeme trendy, školíme sa aj v zahraničí a vlastne neustále sa vzdelávame v tejto oblasti, máme veľmi dobrý prehľad čo sa týka pánskych strihov. Tento rok je najväčším hitom tzv.fade, čiže výrazne skrátene boky, ktoré sú vytieňované profesionálnym strojčekom a vrchná časť vlasov ostáva oproti bokom dlhšia. Na celej súťaži ma najviac prekvapili dievčatá, ktoré boli oproti chalanom viac odvážnejšie v strihu, nebali sa experimentovať a absolútna víťazka to zvládla veľmi dobre, takže sme radi, že sme mohli objaviť ďalší talent”, hovorí porotca za MMG Freedom Barbers Maroš Ihnát. Okrem strihov sa súťaž zamerala aj na samotnú vizáž, ktorá  dbala najmä na celkový dojem a kadernícke, technické prevedenie  v kombinácií s rôznymi ozdobami.

noznice00017.jpg

Foto: 
Peter Zajíc

“V oblasti vizáže sa stále toho veľa iba obmieňa, nie vždy sú to nejaké úplne novinky. Tredny sú stále čierne linky na všetky spôsoby tzv. "black out", to znamená spodné, či vrchné, ostré či rozmazané, krátke, dlhé, krivoľaké,... Dalším trendom "peachy look" , dodanie sviežej broskyňovej farby či len na viečka, alebo len na líčka, prípadne svieži rozjasňovač s broskyňovým podtónom. Stále alebo opäť trendy je aj gotický štýl, aj pri očiach, ale viac pri tmavých, sýtých perách a v odtieňoch slivkovej, tmavohnedej či burgundy. Dokonca čas sa vrátil aj pre glitre, či už na perách, očiach alebo lícnych kostiach. Veľa súťažiacich sa vyhrallo s farbami a prejavili naplno svoju kreativitu, či už sa držali trendov alebo nie. Som rád, že súťaž “Zlaté nožnice” dala priestor aj make-upu , keďže celkový dojem ako vizáž v kombinácií so strihom je veľmi dôležitý a na tejto súťaži sa objavilo mnoho talentov, a dokonca si trúfam povedať, že aj budúca konkurencia”, dodáva s úsmevom porotca make-up artista Boris Bordács.

noznice00002.jpg

Foto: 
Peter Zajíc

“Zlaté nožnice” nesie aj názov samotná cena, ktorá sa v tomto obore považuje za   kadernícky a vizážistický Oscar a  odnieslo si ju hneď deväť talentovaných ľudí! “Najväčší rešpekt som mal paradoxne pred samotnými súťažiacimi, chcel som, aby si z akcie odniesli čo najviac dojmov a skúseností. Cieľom bolo ukázať čaro remesla a podľa spätných reakcií viem, že sa mi to podarilo. Je to super pocit a už teraz rieším ďalší druhý ročník, ktorý prinesie ďalšie veľké veci nielen v tejto profesií, ale i mladých ľuďom, ktorí chcú naplno prejaviť svoj talent”,  uzatvára organizátor súťaže Polat Elalmis. 

ZLATÉ NOŽNICE VÝHERCOVIA:

HAIRSTYLE

Trend cut
Študent, 1.miesto - Karin Bugarová , SOŠ Svätoplukova 2 , Bratislava
Pánsky moderný strih
Študent: 1. miesto : Martin Miškolci, SOŠ Obchodu a služieb, Trenčín
Dospelí : 1.miesto: Eva Raniaková, SOŠ Obchodu a služieb, Zvolen
Svadobný účes:
Študent: 1, miesto: Karin Turkovičová, SOŠ Račianska 105, Bratislava
Dospelí: 1. miesto : Martina Friedmanová, Súkromná SOŠ, Poprad

VIZÁŽ
Jesenné variácie:
Študent: 1.miesto Karina Hnilova, SOŠ Obchodu a služieb, Púchov
Dospelí: 1.miesto Bianka Kyselova, SOŠ Svätoplukova 2 , Bratislava
ABSOLÚTNY VÍŤAZ ZLATÉ NOŽNICE:
Študent: Patrik Bandry,
 SOŠ Dopravy a služieb, Nové Zámky
Dospelí: Kristína Hruboňová
, SOŠ Svätoplukova 2, Bratislava 

- - Inzercia - -