Dnes je pondelok, 25.jún 2018, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aké sú najobľúbenejšie mená detí za rok 2016? Niektoré vás poriadne prekvapia...

december 14, 2016 - 15:14
Najpoužívanejšími menami roka 2016 na Slovensku sú rovnako ako vlani Jakub a Ema, prípadne Emma. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnil portál Najmama.sk v spolupráci s matrikami.

Medzi chlapcami nedošlo k zmene ani na druhej priečke, kde je meno Adam. Michala, ktorý tento rok klesol na päťku, nahradil na treťom mieste Samuel. V prvej desiatke sa objavili aj Martin, Tomáš, Matej, Filip, Lukáš a Sebastián, ktorý je zároveň jediným nováčikom v Top 10. Vypadol z nej, naopak, Peter. 

Meno Ema, prípadne Emma sa objavilo v najlepšej trojke v 24 okresoch. Na druhom mieste je Sofia, ktorá bola vlani na štvorke. Tretím najčastejším dievčenským menom je Natália, ktorá vlani skončila na druhom mieste. Oproti minulému roku z prvej desiatky vypadli Katarína, Eliška a Karolína. K tohtoročným nováčikom patria Anna, Hana, Kristína a Adela. Okrem nich sa do Top 10 dostali aj Nina, Viktória, Nela a Laura. 

I keď to v rebríčku Top 10 nie je vidieť, rodičia dávajú potomkom čoraz viac slovanské mená. Aj tento rok sa ale v matrikách objavili i netradičné mená ako napríklad Armani, Diego, Chanel. Vyskytli sa aj Lucas, Tobias, Anny, Antoine alebo Boglárka. V Nitre chceli rodičia pomenovať dcéru Komút, nevedeli však potvrdiť jeho reálnosť, a tak museli pristúpiť k zmene. 

Desať najpoužívanejších chlapčenských mien na Slovensku v roku 2016: 
1. Jakub 
2. Adam 
3. Samuel 
4. Martin 
5. Michal 
6. Tomáš 
7. Matej 
8. Filip 
9. Lukáš 
10. Sebastián 

Desať najpoužívanejších dievčenských mien na Slovensku v roku 2016: 
1. Ema, Emma 
2. Sofia 
3. Natália 
4. Nina 
5. Viktória 
6. Nela 
7. Anna, Hana 
8. Laura 
9. Kristína 
10. Adela 

- - Inzercia - -