Dnes je streda, 23.máj 2018, meniny má: Želmíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ples v opere 2017: Plesali aj známi športovci Matej Tóth či Jozef Metelka

január 10, 2017 - 09:41
Otvorenie plesovej sezóny si nenechali ujsť ani poprední slovenskí športovci. Medzi plesajúcimi sa objavili okrem iných aj Matej Tóth, Richard Lintner, Ladislav Škantár či paralympionik Jozef Metelka.

Medzi hosťami dobročinného Plesu v opere sa tento rok objavilo množstvo zástupcov slovenského športu. Okrem člena Čestného plesového výboru, olympijského víťaza a majstra sveta Mateja Tótha a olympijského víťaza v kanoistike Ladislava Škantára sa na plese zabávali aj poprední slovenskí paralympionici. Nechýbali paralympijská víťazka v streľbe a nositeľka ocenenia Športovec roka 2016 Veronika Vadovičová, paralympijský víťaz v lyžovaní Jakub Krako, najúspešnejšia paralympionička v histórii Slovenska Henrieta Farkašová a 3 násobný paralympijský víťaz v cestnej cyklistike Jozef Metelka.

„Ples v opere bol pre mňa zážitkom, na ktorý sa nezabúda. Atmosféra bola už od začiatku veľmi príjemná,“ vyjadril sa Jozef Metelka, ktorý sa plesu zúčastnil po prvýkrát. Pozitívne vníma aj dobročinný rozmer plesu a dodáva: „Veľmi si vážim, že som sa ocitol v spoločnosti, ktorá vie podporiť ľudí v ťažkých životných situáciách. Verím, že aj v nasledujúcich rokoch sa vďaka Plesu v opere podarí podporiť ďalšie dobročinné projekty a spoločnými silami spravíme naše Slovensko ešte krajším.“

Aj medzi členmi Čestného plesového výboru, ktorý dohliada nad kvalitou programu a spoločenskou úrovňou plesu, sa objavilo meno zo športového sveta. Matej Tóth, náš zlatý olympionik, sa aktívne zaujímal aj o dobročinné poslanie plesu: „Navštívil som Centrum včasnej intervencie v Banskej Bystrici, ktoré vzniklo práve vďaka výťažku z príspevkov hostí minulého roka. Keď vidíte priamo na mieste, ako ples a osobnosti, ktoré naňho prídu, dokáže pomôcť, je to silný zážitok,“ uviedol náš Športovec roka 2016.

Medzi hosťami dobročinného Plesu v opere v tomto roku nechýbali ani zástupcovia slovenského národného športu - bývalý reprezentant Slovenskej republiky v ľadovom hokeji Richard Lintner, ktorého na plese sprevádzala dcéra Kristína. Ďalej tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger či prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút. Otvorenia plesovej sezóny sa zúčastnili aj prezident Slovenského atletického zväzu Peter Korčok a marketingová manažérka Slovenského olympijského výboru Eva Gažová.

 

 

- - Inzercia - -