Dnes je streda, 23.máj 2018, meniny má: Želmíra
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Ples v opere 2017: Hodnotenie plesových rób očami odborníčky

január 10, 2017 - 11:36
Na šaty prítomných dám na Plese v opere si posvietila divadelná a filmová výtvarníčka Simona Vachálková.

LUCIA HABLOVIČOVÁ

Ak bol zámer módneho tvorcu vytvoriť akúsi charakterovú paralelu s historickým odkazom napr./George Sandova-1804-1876/,tak to ako divadelná a filmová výtvarníčka chápem. Inak nevidím hlbší význam tejto štylizácie a mám z toho pocit plytkej interpretácie, hlavne v kontexte slávnostnej udalosti, akou je Ples v opere...

ALEXANDRA "SAŠA" GACHULINCOVÁ

Táto dáma zvolila výtvarne krásne navrhnutý model z dielne Marcela Holubca v splývavej antizujúcej siluete, ktorý v  nositeľke podporil jej éterickosť, krásu a farebnosťou aj jej mladosť!

 

RENÁTA KLISKÁ

Módna dizajnérka ma veľmi zaujala výberom vrchného materiálu šiat v štýle ,,milion flowers", ktorý podčiarkol dievčenskosť a éterickosť nositeľky s prísľubom akéhosi tajomstva...

EVA BLAHOVÁ

Pani profesorka je známa svojím vynikajúcim vkusom a eleganciou vo výbere spoločenských toaliet na spoločenské udalosti ,ako je aj Ples v opere. Tentokrát zvolila večernú toaletu s jemne až východoslovanským  florálnym motívom, ktorý modelu dodáva dievčensky nádych, čo podčiarkuje aj silueta šiat. Zvážila by som k tomuto modelu doplniť čierne dlhé matné rukavičky. Oceňujem krásnu vizáž. 

14840370022017.jpg

Foto: 
Monarch

ZUZANA KANISOVÁ

Ľudia, ktorí pracujú s módou, či ju tvoria alebo navrhujú, neradi strhávajú na seba pozornosť. Volia v súkromí modely jednoznačné a presne. Tento model je krásny vo svojej jednoduchej línii, v celej svojej filozofii. Oceňujem výber značky, náušníc, možno by som model umocnila náramkom či výraznejším rúžom.

EVA VEREŠOVÁ

Bývalá Miss Slovensko 2002 zvolila dievčensky strihnutý model v kontrastnej farebnosti-čierno/červeno/biela, ktorý pekne pristane typu nositeľky. Páči sa mi krásny glamour účes a náušnice od ALO diamonds. Model ležérny- pôsobí veľmi mladistvo. 

LUCIA HURAJOVÁ

Herečka si vybrala farebne kultivovaný model, ktorý zvýraznil krasu trojnásobnej mamičky, bol adekvátny tejto spoločenskej udalosti. Lucia je výrazný typ ženy, odporúčam jej, aby v budúcnosti siahla aj po väčšej extravagancii. Opäť krásny styling vlasov a doplnkov.

ANDREA COCHEROVÁ

Pani Cocherová ako hostiteľka 17.plesu v opere prijala hosti v adekvátnej, dôstojnej toalete, ktorá jej lichotila strihom a kombináciou materiálov podčiarkla jej krásnu a vznešenú osobnosť. Oceňujem vyber náušníc a krásny účes!

 

DANICA KLEINOVÁ

Pani Kleinová má veľmi milo prekvapila vkusným výberom modelu šiat, hlavne zaujímavou latkou so secesným motívom, ktorý podčiarkol siluetu šiat v jednoduchosti je krása. Tento model podčiarkol slávnostnú udalosť v historickej budove SND.

 

ZLATICA PUŠKÁROVÁ

Zlatica bola v tento večer v roly moderátorky, čo naznačoval aj veľmi kultivovaný vyber modelu, s jemne barokizujúcou potlačou na zafírovozelenom podklade, ktorý podčiarkoval jemnú krásu nositeľky, a tak isto tento model vkusne zvládol aj stav očakávania vo svojej siluete...

 

ZUZANA MAURÉRY

Pri tomto modeli vidíme príklad toho, ako autor toalety naozaj premýšľal koncepčne, ktorý zvládol siluetu hlavnej moderátorky večera do detailov a vyzdvihol krásu slovenskej divadelnej a filmovej divy-Zuzany Maurery. Model hodný plesu v opere! Oceňujem výber materiálov a farbu šiat! Celý look skvelo dotvárajú aj diamantové šperky od ALO diamonds. 

 

GABRIELA DROBOVÁ

Pani Drobová opäť zvolila šaty v štýle ,,Glamour,a'laHollywood", ktorý jej typovo veľmi pristane nositeľke. kladne hodnotím aj výber doplnkov a náušníc. Jedine sa zamýšľam na  detaile dekoltu na živôtiku, ktorý by pre mňa ponúkal aj delikátnejšie riešenia...

 

TAMARA HERIBANOVÁ

Už v 40.rokoch 20. storočia Slovenky s obľubou aplikovali folklórny motív do súčasného odevu, konkrétne aj na večerné toalety. Oceňujem povýšenie ľudového odevu do spoločenského. Možno by som zvážila súčasnú úpravu hlavy moderným večerným účesom, inač chválim očovsky živôtik a dotvorenie sukne Lukášom Kimličkom!

- - Inzercia - -