Dnes je nedeľa, 27.máj 2018, meniny má: Iveta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ples v opere 2017: Lukáš Kimlička o svojej Popoluške

január 10, 2017 - 11:55
Známy a talentovaný módny návrhár sa nám zdôveril, čo ho viedlo k tvorbe nádherných šiat Kristíny Krajčírovej.

Čo vás inšpirovalo k tvorbe šiat vašej partnerky na Plese v opere Kristíny Krajčírovej? 

Hlavne ona. Vždy, keď tvorím niekomu šaty, tak inšpiráciou je sama nositeľka. Chcem, aby v tom modeli vyzerala najlepšie, čiže nehľadám nikde inšpiráciu. Vždy to robím tak, aby sa v tých šatách ona cítila najlepšie. S Kristínou sme sa rozhodovali medzi dvomi farbami. Buď pastelová ružová alebo jemná modrá. Neskôr ona sama povedala, že sa bude lepšie cítiť v bledomodrej. Keďže má krásnu štíhlu postavu, nechali sme ju vyniknúť strihom týchto šiat. Išli sme na to spoločnými silami. Kristína si povedala farbu, ja som vymyslel strih a vznikla z toho táto róba. 

ples00011.jpg

Foto: 
Monarch

Šili ste ešte niekomu na Ples v opere šaty?

Na Ples v opere som celkovo ušil pätoro šiat. Pre Janu Mutňanskú, Evu Verešovú, Kristínu Krajčírovú, sukňu pre Tamaru Heribanovú a ešte jednu paniu. Jana dokonca videla šaty až na skúške deň pred plesom. Bola si vybrať len farbu. Túto farbu sme chceli použiť aj na minuloročný ples, ale rozhodli sme sa pre oranžovú a tento rok pre krásnu žltozelenú. 

14840369902017.jpg

Foto: 
Monarch

ples00013.jpg

Foto: 
Monarch

Ako ste sa cítili na tohtoročnom Plese v opere? 

Bolo super! Na tomto plese som bol hosťom už tretíkrát. Zúčastnil som sa ho najmä preto, lebo tam išli aj moji priatelia, takže o dobrú partiu bolo postarané.  Páči sa mi hlavne, že je ples spojený s charitatívnou myšlienkou. Je to pre dobrú vec a ja rád tieto projekty podporím. 

Na akých projektoch momentálne pracujete a aké sú vaše plány do budúcna?

Teraz mám toho rozbehnutého viac. Pracujem v módnom magazíne, často fotím, v poslednom čase najmä v Čechách. Návrhársku činnosť teraz obmedzujem. Kolekcie tvorím už menej, skoro vôbec. Viac mi to vyhovuje na zakázky, pre nejaké nevesty či na plesy. Takže ma do budúcna čaká veľa práce, ale určite prídem s niečím novým. 

- - Inzercia - -