Dnes je pondelok, 28.máj 2018, meniny má: Viliam
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Východná múdrosť a moderné triky

marec 16, 2017 - 13:42
Mestský mních je bestseller New York Times. Ponúka moderné triky, ktoré vychádzajú z východnej múdrosti. Autor Pedram Shojai ich prispôsobil, „pretlmočil“ a upravil tak, aby boli dosiahnuteľné pre každého. Jeho kniha je výsledkom tisícok úspešných sedení s pacientmi.

Buď šťastný. Buď zdravý. Buď oduševnený.

Už ste sa niekedy cítili vinní za to, že ste nestihli ísť do fitka?
Konečne sa ste sa naučili základy meditácie a potom ste s tým skončili?
Ľutujete, že netrávite dosť času so svojimi deťmi, partnerom, priateľmi alebo starnúcimi rodičmi?
Máte na nočnom stolíku štôs kníh, na ktoré sa každý večer pozeráte a premýšľate, kedy sa k nim konečne dostanete?
Už ste niekedy vrátili z dovolenky vyčerpanejší a menej pripravení na život ako pred ňou?
Ste vystresovaní, unavení alebo znudení z toho, že sa dookola točíte v kruhu?

Vitajte v modernom svete.

Ak ste sa v niečom z toho našli, tak držíte v ruke tú správnu knihu. Mestský mních. Jej autor precestoval svet, učil sa od duchovných vodcov a naučil sa liečebné techniky od vážených ľudí. Počas celej svojej kariéry sa snažil priniesť rovnováhu a pokoj zo sveta, z ktorého prišiel, a odovzdať starovekú múdrosť Východu obyčajným ľuďom v mestách.
V knihe sa začítate do príbehov ľudí, možno takých, ako ste vy sami, a nájdete v nej aj množstvo praktických rád a cvičení, ktoré využijete vo svojom každodennom živote, aby sa vám podarilo trochu zastaviť čas, „natankovať“ a sústrediť sa na veci, ktoré sú pre vás skutočne dôležité.

„Keď som sa vrátil z Himalájí, netrvalo dlho, kým som si uvedomil, že moji pacienti, bežní pracujúci ľudia v Los Angeles, nemôžu spraviť to čo ja,“ vysvetľuje Pedram Shojai. „Nemôžu ísť na mesiac meditovať, cvičiť čikung niekoľko hodín denne, alebo sa hocikedy prechádzať bosí po zemi. Celkom určite sa neodsťahujú a nestanú sa mníchmi. Nemôžu si oholiť hlavu a podniknúť cestu do posvätných hôr, aby našli Boha. Majú deti, účty, psov a každodenné starosti, s ktorými im treba pomôcť. Potrebujú riešenie tu dolu.“

Kniha Mestský mních je plná cenných praktík, ktoré môžete použiť v každodennom živote, aby ste našli pokoj a mali viac energie. Namiesto toho, aby ste sa naštvali na pani pred vami v potravinách za to, že šaškuje s kupónmi na zľavu, poďakujte sa jej, pretože vám dala hodnotný dar času. Získali ste päť minút na dychové cvičenie a zahĺbenie sa do nekonečného zdroja energie a pokoja, na ktorý máte právo.

Mestský mních: http://www.bux.sk/knihy/298855-mestsky-mnich-vychodna-mudrost-a-moderne-triky-ako-zastavit-cas-a-dosiahnut-uspech-stastie-a-pokoj-v-dusi.html

- - Inzercia - -