Dnes je streda, 24.január 2018, meniny má: Timotej
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Bláznivá premiéra filmu CUKY LUKY: Petra Polnišová a Zuzana Šebová neskrývali obavy!

apríl 19, 2017 - 11:37
V utorok večer uviedli v jednom z bratislavských multiplexov v slávnostnej premiére slovenskú bláznivú komédiu Cuky Luky Film.

Nový film je príbehom o začiatku priateľstva, ktoré navždy zmenilo životy dvoch hlavných postáv. Neuznaná video bloggerka Cuky, túžiaca po sláve sa stretáva s Luky, celebritou na výslní, ktorá má všetko okrem lásky. Aby získala srdce muža svojich snov, musí z obyčajnej ženy vytvoriť Miss. Jej obeťou sa má pritom stať práve Cuky.

V hlavných úlohách sa v snímke predstavili Petra PolnišováZuzana Šebová, ktoré sú zároveň autorkami scenára. Hlavnú mužskú úlohu stvárnil Lukáš Latinák. Vo vedľajších úlohách v snímke účinkujú aj Diana Mórová, Zuzana Porubjaková a Barbora Švidraňová, ktorá spolu s Emmou Drobnou naspievala pre film ústrednú skladbu. V role moderátora diváci a diváčky uvidia zas Viktora Vinczeho.

Prečítajte si tiež: Polnišová a Šebová krstili novú knihu Cuky Luky: Bola to smrrrrť?

Nakrúcanie trvalo dva roky

Producentsky snímku zastrešil Daniel Dangl, ktorý je spolu s Lukášom Zednikovičom a Silviou Majeskou zároveň autorom námetu komédie. „My sme všetko robili pre tento jeden deň, prvý deň je vždy prvý deň, sme plní očakávaní a napätia. Zohnať peniaze, vytvoriť scenár a nakrútiť tento film bolo veľmi náročné, bol to taký dvojročný pôrod, dva roky sústavnej práce,“ povedal počas tlačovej konferencie k filmu Dangl. Režisérsky bol na začiatku do tvorby snímky zaangažovaný Zednikovič, ktorého však pre rodinné povinnosti neskôr nahradil český filmár Karel Janák. 

Žiadne preafektované glosátorky

Režiséra účasť na filme veľmi teší. „Ja som strašne rád, že som sa tohto filmu mohol zúčastniť, lebo si myslím, že máte na Slovensku strašne nevyužitý potenciál humoru - máte tu strašne dobrých hercov, ktorí oplývajú výborným zmyslom pre humor, ale pritom sa na Slovensku točia samé sociálne drámy. Ja tomu nerozumiem... To je to isté, ako my v Česku - my zas stále robíme komédie ako blbí dokola a vôbec neurobíme nejaký iný žáner. Tak si hovorím, že to tu treba tak rozšťuchnúť a ak na to budú ľudia chodiť, tak si tí producenti a režiséri možno do budúcna povedia, že by nebolo zlé investovať čas a energiu aj do komédií,“ poznamenal režisér známy snímkami Snowborďáci (2004) či Rafťáci (2006).

Ústredné postavy chceli herečky stvárniť čo najdôveryhodnejšie. „Všetky poznáme Cuky a Luky ako také preafektované glosátorky denného života, ale to sa nedá do filmu úplne preniesť, aspoň v našich podmienkach určite nie, takže sme si povedali, že z nich urobíme ľudí z mäsa a kostí a samozrejme ten humor by tam mal byť zachovaný, no aj sme oveľa menej afektovali a zrazu sú to úplne obyčajné baby, ktoré majú nejaké svoje sny a nejaké svoje predstavy, za ktorými chcú ísť a ten život im hádže mierne polená pod nohy, ale to už moc filozofujem. Proste je to film, kde by sa mal človek tak či tak zasmiať. A je to film o priateľstve. To bola naša ústredná linka,“ ozrejmila Polnišová.

Keby hodinu a pol na plátne afektovali, tak by film podľa jej slov nikoho nebavil. „Ľudia by odišli z kina, toho sme si vedomé. Je totiž úplne iné, keď robíte štvorminútový skeč, kde tie postavy nemajú plasticitu a je to vyslovená paródia. My by sme síce boli schopné to urobiť, ale myslím, že by to po pätnástich minútach divákovi liezlo na nervy. Museli sme sa pre tento film skrátka zjemniť,“ dodala sympatická tmavovláska.

Na tvorbe svojej prvotiny sa Polnišová aj Šebová veľa naučili. „Jednak sme si napozerali aj strašne veľa iných komédií, aby sme pochopili celý ten postup, lebo môžeme sa tu smiať z nejakej komédie, aká je banálna, no keď si ju potom človek bližšie pozrie, zistí, že tam sú presne zachované určité postupy a že tí tvorcovia presne vedeli, kedy má kto prísť a kedy má nastať aký zvrat. Tak sme sa tým krok po kroku brodili aj my. Snažili sme sa to urobiť tak, aby to malo dej, aby to bolo pútavé, aby tam bolo trošku takého tajomna a aby tam zároveň zostal ten humor,“ uzavrela Šebová.

Emma Drobná, Barbora Švidraňová, Kuko (prod. Vrabec) - SEXY (pesnička ku komédii CUKY LUKY FILM)

Autor: 
Youtube

- - Inzercia - -