Dnes je piatok, 25.máj 2018, meniny má: Urban
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Najväčšia katastrofa, akú Aljaška zažila

apríl 21, 2017 - 10:48
„Fanúšikovia tejto série si záverečný diel rozhodne zamilujú. Je plný intríg, nebezpečenstva a romantiky uprostred drsnej aljašskej zimy,“ napísal Booklist o piatej knihe dobrodružnej romantickej série Aljašská odvaha Sabotáž. Členovia obľúbenej rodiny McKennaovcov sa ocitnú v nebezpečenstve a nás čaká nielen riadna dávka napätia, ale aj romantiky.

Keď sa Reef McKenna konečne vráti domov, zistí, že jeho milovaná Aljaška čelí obrovskej hrozbe.
Dobráčka od kosti Kirra Jacobsová a problémový Reef McKenna si v detstve liezli na nervy, ale počas dobrovoľníckej služby na náročných pretekoch psích záprahov Iditarod sa zdá, že medzi nimi preskočila iskra.

Raz v noci Reef prichytí Kirru, ako sa vykráda z tábora. Kirrin strýko Frank, účastník pretekov, zmizol. Keď ho Kirra a Reef vystopujú, dozvedia sa strašnú správu: Frankovu dcéru uniesli.

Kirra s Reefom a celou rodinou McKennaovcov sa ocitajú v pretekoch s časom, aby zastavili zloducha, ktorý sa vyhráža nielen zabitím dievčaťa, ale spustením najväčšej katastrofy, akú kedy Aljaška zažila.

„Pettreyová vie, ako čitateľa udržať v napätí,“ napísala o knihe Sabotáž Colleen Cobleová, autorka románu Bez stopy.
Dani Pettreyová sa preslávila najmä sériou Aljašská odvaha.
Všetko sa to začalo prvou knihou Pod hladinou o sabotovanou hladinou a dvoch mŕtvych potápačoch. Nasledovali knihy V lavíne, V pasci a Ako skala. Sabotáž je teda piata kniha tejto série.
„Pamätáte si na vzrušenie, ktoré ste cítili pri sledovaní Indiana Jones na plátne kina? Alebo Thomb Raidera? Dúfam, že podobné pocity prežívate s mojimi románmi,“ verí Dani Pettreyová. „Nedočkavosť dobrodružstva, vzrušenie z cesty do neznámych krajov, romancu zamilovanosti a hrdinstvo zo záchrany. Krása dobrého románu je všetko, čo je potrebné, aby sme otvorili dvere novému dobrodružstvu.“

Začítajte sa do novinky Sabotáž:

Prológ
WILLOW, ALJAŠKA
8. MAREC, 01.36 HOD.

Frank sa prebudil na Dieselovo vrčanie.
„Ľahni.“
Psy nenávidia čakanie na ráno. Hoci sa presunul na kopec, ďaleko od ostatných mašérov a psy uložil do sena, nevedeli sa dočkať reštartu pretekov, aby sa mohli opäť rozbehnúť.
Diesel vyskočil na nohy, trhol celým telom vpred a zvyšok šestnásťčlenného záprahu ho nasledoval. Srsť na štíhlych chrbtoch psov sa zježila do špicatých vĺn.
Skôr, ako si Frankove oči privykli na mesačný svit, pocítil na boku akýsi ostrý predmet.
Psy spustili zborové zavýjanie a mykali vodiacim lanom.
Do očí mu zasvietilo jasné svetlo. Zo spacieho vaku si vytiahol ruky chránené rukavicami a do jeho teplej ulity vkĺzol ľadový aljašský vzduch.
Nadvihol okraj spacieho vaku, aby si zatienil zrak. Azda je to iný mašér?
„Už si hore?“ muž so zbraňou v ruke si kľakol vedľa neho, „pretože život tvojej dcéry visí na vlásku.“
„Meg?“ Frank sa prudko posadil. Nervy po celom tele sa mu chveli a zaplavila ho vlna adrenalínu.
„Povedz tým svojim bastardom, aby si ľahli, inak ich do jedného postrieľam.“
Frank musel na psy prísne zrevať a ony jeho rozkaz poslúchli.
„Čo je s mojou dcérou?“ Kto sú zač a čo chcú od Meg?
Muž mu ukázal displej mobilného telefónu, na ktorom sa prostredníctvom videohovoru objavila Megina unavená a utrápená tvár.
Frankovi prišlo od zúfalstva nevoľno. „Čo ste jej spravili?“
„Zatiaľ nič, ale od teba závisí, čo sa bude diať ďalej.“
„Kde je?“ Frank sa natiahol za mobilom. Meg. Prežíval hotové muky.
Muž ho udrel po ruke: „Je v bezpečí.“
„Nerozumiem tomu,“ Frank pokrútil hlavou. „Prečo ste vzali Meg?“ Uniesli ju kvôli výkupnému? Ak áno, tak si vybrali nesprávnu osobu. „Nemám veľa peňazí, ale to, čo mám, je vaše.“
„Nechceme tvoje peniaze.“
„Tak čo potom chcete?“
„Urobíš pre nás malú službičku.“

- - Inzercia - -