Dnes je utorok, 02.jún 2020, meniny má: Xénia, Oxana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Robo Opatovský zverejnil videoklip k piesni Boat on your road

apríl 28, 2017 - 11:11
Slovenský spevák Robo Opatovský zverejnil videoklip k piesni Boat on your road. V novinke použili zábery z komédie Cuky Luky Film (2017), pre ktorú pieseň vznikla. Interpret pritom nahral do snímky režiséra Karla Janáka aj skladbu I hold you tight.

 O hudbu sa postarala Ľubica Čekovská, texty napísal Peter Kollár. "K retru mám celkovo veľmi pozitívny vzťah, ale toto bola aj požiadavka režiséra. Celý hudobný koncept filmovej hudby je totiž v akomsi retro štýle. Takže aj ja som pri tvorbe išla po atmosfére danej doby. Pesničky vznikli veľmi rýchlo. Sadla som si za syntetizátor v štúdiu a za dve hodinky som to mala. Ráno som volala Robovi, že mu poobede pošleme linku, hneď som to poslala Petrovi Kollárovi, ktorý obratom napísal skvelý anglický text a večer to už Robo naspieval. A na druhý deň som k tomu nahrala živé nástroje, to znamená basu, gitaru, klávesy a sláky. Pre mňa bolo podstatné, aby som zachytila kód doby, aby to bolo pozitívne, príjemné," uviedla skladateľka.

n05.jpg

Foto: 
Lenka Filipeje

Opatovský prijal ponuku s nadšením, i keď nedávno vyhlásil, že už nechce spievať v angličtine. "Obe pesničky ma okamžite chytili za srdce, sú veľmi dobre zaranžované, majú silné melódie. Práve preto to trvalo tak krátko. Obe skladby som vedel precítiť a nahrať aj s vokálmi za rekordný čas. Aj jedna aj druhá skladba mi zabrali hodinu v štúdiu. A prečo som sa dal na angličtinu? Je síce pravdou, že som už chcel spievať len v slovenčine, máme tu predsa množstvo kvalitných textárov, dostávam veľa textov a mám šťastie, že mi slovenčina veľmi prirodzene znie, ale človek mieni, Pán Boh mení. Takáto ponuka od geniálnej autorky sa neodmieta. Aj keby to bolo v čínštine," vyjadril sa interpret, ktorému sa páči aj samotná snímka. "Je to veľmi pohodový, zábavno-oddychový film. Teším sa z jeho komerčného úspechu. Znie v ňom výborná hudba od úžasnej Ľubice Čekovskej a som rád, že môj spev podporuje romantickú atmosféru scén, kde znejú obe skladby," dodal.

ROBO OPATOVSKÝ - BOAT ON YOUR ROAD (CUKY LUKY FILM)

Autor: 
Youtube

ZDROJ: SITA

- - Inzercia - -