Dnes je pondelok, 28.máj 2018, meniny má: Viliam
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Šperkárka Petra Toth začala navrhovať šaty i doplnky: Pozrite na tie skvosty!

máj 10, 2017 - 13:26
Jedna z najznámejších slovenských šperkáriek Petra Toth posúva svoju tvorbu ďalej. Vytvorila unikátnu kabelku i šaty s výšivkou s čatajským vzorom.

Posledná kolekcia obľúbenej šperkárky Petry Toth s názvom MILEVA zožala taký úspech, že takmer všetky šperky sa ihneď vypredali. Sympatická mamička sa preto rozhodla, že nadviaže na kolekciu s novými kúskami. Na sociálnej sieti sa pochválila šatami s výšivkou čatajského vzoru. 

Kabelka s prvkami slovenského folóru 

Ďalším novým kúskom z Petrinej kolekcie je kabelka v tvare srdca. Ide o precízne ručne robený kúsok, ktorý sa taktiež pýši čatajskou výšivkou. "Rozhodli sme sa spolupracovať so špičkovými odborníkmi v obore z našich končín. Záleží nám, aby sme poznali pôvod použitých materiálov. Dizajn sa vyvíjal niekoľko mesiacov, snažíme sa posúvať slovenský folklór do súčasného sveta. Našou filozofiou nie je robiť masovú produkciu v zahraničí za účelom čo najvyššieho zisku. Preto robíme aj limitované kolekcie šperkov, záleží nám na tom, aby naše produkty boli unikátne, premyslené a vyšperkované," napísala k fotografii.

- - Inzercia - -