Dnes je nedeľa, 21.október 2018, meniny má: Uršuľa
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Blogerka Lapkinn nám prezradila detaily zo svadby: Bol to magický deň, ktorý sme si užili naplno!

máj 14, 2017 - 10:18
Módna blogerka Linda Adamčíková, ktorú poznáme pod prezývkou Lapkinn, povedala svoje áno dlhoročnému priateľovi a dvornému fotografovi Dominikovi Babušíkovi. Sympatická červenovláska nám v rozhovore priblížila ako prebiehali prípravy ale i samotný obrad.

Linda v prvom rade tebe i Dominikovi srdečne gratulujeme k sobášu. Ako dlho vám trvali prípravy?

Ďakujem za gratuláciu. Veľmi sa z každej z nich teším. Najintenzívnejšie sme začali pracovať na svadobných prípravách tri mesiace pred svadbou. Predtým sme rok vopred rezervovali sálu, DJa a fotografa a približne pol roka pred 6. májom 2017 zase svadobné šaty. Ostatné záležitosti sme začali riešiť od januára resp. februára.

Väčšina neviest je pred svadbou v strese, ty si ako prežívala prípravy?

Nakoniec sa stres neobjavil. Veľmi ma to prekvapilo, keďže ma každý pripravoval na to, že to bude veľmi hektické. Prípravy sme si užívali v maximálnej pohode, nestresovali sme a vychutnávali každý moment. Vedela som, že po svadbe mi toto plánovanie bude chýbať a je tomu tak. Najradšej by som si to hneď o rok zopakovala, znova plánovala svadbu a vydala sa opäť za môjho manžela.

Prečítajte si tiež: Krásna Shakira potešila všetkých fanúšikov: Má pre nich túto novinku!

lapkinn009.jpg

Foto: 
arc L.A.

Boli veci, alebo situácie, v ktorých ste sa vôbec nezhodli a museli ste hľadať kompromis?

Samozrejme, bolo ich viacero. Vždy išlo len o detaily, keďže som veľký a precízny pedant. Ak sa aj schyľovalo kvôli svadobným prípravám k hádke, povedali sme si, že ten jeden deň života, hoci veľmi významný svadobný, nám za to nestojí. Riešili sme to preto za každým kompromisom. Myslím, že vždy sa nám to podarilo urovnať k spokojnosti oboch strán a tiež našich svadobných hostí.

A čo rodičia? Nechceli prebrať plánovanie do svojej iniciatívy?

Rodičia sa nás pravidelne pýtali, či nám s niečim netreba pomôcť. Hlavné svadobné prípravy sme však zvládli hlavne s Dominikom a pár ďalšími ľuďmi. Rodičia z oboch strán nám vo veľkom pomohli najmä počas celého svadobného týždňa a pri výbere šiat pre nevestu a ženícha, za čo sme im neskutočne vďační. Boli nám veľkou nielen fyzickou, ale aj morálnou oporou.

Jedna z najdôležitejších vecí  pre nevestu sú svadobné šaty. Čo najviac u teba zavážilo pri výbere?

Svadobné a popolnočné šaty boli pre mňa v rámci svadobných príprav veľmi dôležité. Dala som si pri ich výbere dôkladne záležať. Dlho som váhala nad tým, či si dať šaty ušiť alebo požičať. Nakoniec som sa rozhodla, že budem mať dvoje šiat a jedny popolnočné – prvé z tohtoročnej kolekcie Pronovias požičané, druhé na mieru ušité a navrhnuté od Lay Sedlákovej a tretie tiež na mieru ušité a navrhnuté od Ferka Mikloška. Do všetkých som sa hneď zamilovala, pretože sú presne podľa mojich predstáv. Navyše, spĺňali aj kritérium pohodlnosti, čo som počas svadobného dňa neskutočne ocenila.

Koľko šiat si vyskúšala predtým ako si našla tie pravé?

Nepočítala som to, ale nebolo ich veľa. Mala som približnú predstavu o tom, aké chcem a aké sa mi budú hodiť. Po niekoľkých skúšaniach som presne vedela, ktorým smerom sa uberať. Priznám sa, že na výnimku jedného či dvoch obchodov v Trenčíne a v Bratislave ma sklamala kvalita materiálu a strihy v slovenských svadobných salónov. Ak by nebolo týchto dvoch skvelých obchodov a šikovných slovenských návrhárov, tak by hľadanie svadobných šiat bol „beh na neskutočne dlhé trate“ a neviem, či by som vôbec našla svoje pravé. Ale to je len môj subjektívny dojem, možno niektoré nevesty by so mnou nesúhlasili.

Mohlo by vás zaujímať: Vlado Voštinár: Som dvakrát ženatý s jednou ženou

lapkinn002.jpg

Foto: 
arc L.A.

Šaty na hostinu si si navrhla sama. Čo ťa inšpirovalo?

Šaty mi navrhla slovenská návrhárka pôsobiaca v Prahe Lay Sedláková po konzultácií so mnou. Veľmi sa mi jej tvorba páči a s výsledkom som bola nadmieru spokojná. Chcela som, aby šaty od nej boli pohodlné, mohla som sa v nich zabávať a zároveň by vyzerali skvele. Dôraz sme kládli hlavne na ručne našívané kvety, ktoré sú pre tvorbu šiat u Lay podľa mňa typické. Dala si záležať na každom detaile a kvety tak dokonale ladili so svadobnou kvetinovou výzdobou v staroružovej farbe s čerešňovými kvetmi. Práve tie sú podľa môjho názoru typické pre máj, kedy sme si s Dominikom povedali áno.

lapkinn005.jpg

Foto: 
arc L.A.

lapkinn007.jpg

Foto: 
arc L.A.

Koľko hostí ste mali na svadbe?

Chceli sme mať malú svadbu, preto sme pozvali len 40 ľudí. Pôvodný plán zahŕňal okolo 100 hostí, avšak povedali sme si, že sa chceme každému venovať a zabaviť sa s ním, preto sme pozvali len rodinu, rodinných známych a najbližších kamarátov.

S Dominikom ste si dali záležať  i na rôznych maličkostiach pre hostí. Čo ich najviac potešilo?

Každý sa tešil z iných maličkostí. Najväčší úspech u hostí mali rôznofarebné fľaše slovenského alkoholu spod Tatier, fotobox, z ktorého si odniesli mnoho krásnych fotiek na pamiatku ale aj cake bar na krásnom bielom vozíku. Okrem toho veľmi ocenili aj kútik prvej pomoci pre hostí (s makeupom, deodorantom, náhradnými silónkami, papučami pre boľavé nôžky či leukoplastmi) alebo svadobnú knihu, kam písali blahoželania, nápady na svadobnú cestu či vhodné mená pre naše deti. Z darčekov a výslužiek pre hostí mali úspech voňavé srdiečka, biele a čierne fľaštičky s alkoholom spod Tatier, bublifuky v tvare nevesty a ženícha, štipčeky s našimi podobizňami a tiež svadobné noviny pripravené na mieru pre novomanželov.

Prečítajte si tiež: Finalistka súťaže krásy akoby z oka vypadla Carrie Bradshaw: Tá podoba vás dostane!

lapkinn004.jpg

Foto: 
arc L.A.

lapkinn003.jpg

Foto: 
arc L.A.

Nemala si problém s nájdením vecí podľa tvojho vkusu? Je slovenský trh dostatočne zásobený vecami pre nevesty?

Myslím si, že slovenský trh je dostatočne zásobený vecami pre nevesty. Existuje množstvo šikovných dodávateľov zo Slovenska, ktorí svoju prácu robia ukážkovo a navyše s nadšením. Pár vecí som si síce objednávala zo zahraničia, ale väčšina bola od nás. Niekedy som až bola prekvapená, aké nádherné oznámenia, torty či darčeky pre hostí vyrábajú Slovenky a Slováci.

Chcela si pomoc alebo si si to radšej všetko organizovala sama? Nepremýšľala si nad profesionálnou svadobnou organizátorkou?

Pri plánovaní svadby mi pomáhala okrem manžela profesionálna svadobná agentka Marína Koniarová. Vo veľa veciach nás nasmerovala a neskutočne pomohla. Taktiež nám pri prípravách asistovali moja švagrinka Simonka Babušíková, naši rodičia a mnohí naši kamaráti, za čo im ešte raz ďakujeme.

lapkinn006.jpg

Foto: 
arc L.A.

- - Inzercia - -