Dnes je utorok, 22.máj 2018, meniny má: Júlia, Juliana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tri kroky ku krajším chodidlám!

máj 16, 2017 - 13:03
Ak ste cez zimu chodidlám nevenovali patričnú pozornosť, je vysoko pravdepodobné, že vaše nohy a chodidlá nebudú práve estetickým zážitkom. Ako sa zhrubnutej a suchej pokožky zbaviť? Stačia vám nato len tri jednoduché kroky...

Shutterstock/ilustračné foto

1. Návšteva odborníka – pedikéra:

Najmä pre „ťažšie“ prípady, keď je zhrubnutá pokožka v katastrofálnom stave a pomaly „derie“ ponožky, je prvým krokom návšteva pedikéra. Ten vám chodidlá a nechty odborne ošetrí a vysvetlí tiež, ako sa o ne treba správne starať. Je už len na vás, či si zvolíte suchú alebo mokrú pedikúru. Pri suchej pedikúre sa na zmäkčenie kože používajú špeciálne kozmetické prípravky, pri mokrom type sa využíva kúpeľ nôh. V ponuke sú aj ďalšie služby – mediciálna alebo kombinovaná pedikúra, nechtová protetika, rôzne skrášľovacie procedúry, vrátane lakovania nechtov. Ponuka pedikérov na Slovensku je veľká, zájsť môžete do kozmetických salónov, ale aj do medicínskych či dermatologických centier.

shutterstock_640154881.jpg

Foto: 
Shutterstock

2. Domáca starostlivosť s ureou:

Spočíva v každodennom natieraní pokožky chodidiel, ideálne ráno aj večer. Len každodenné mastenie prinesie vytúženú jemnosť, hebkosť a hydratovanosť. Výborné sú masti s obsahom urey. To je prírodná látka, ktorá sa nachádza v zdravej rohovej vrstve kože v koncentrácii približne 1%, často sa však stáva, že jej obsah je v koži znížený. Zúčastňuje sa na tvorbe a stabilizácii pH kože, má protisvrbivý účinok a výrazne hydratačné a zmäkčujúce vlastnosti, preto sa s obľubou pridáva do rôznych kozmetických a dermatologických produktov. Vysoko koncentrovaná urea (40%) sa používa napríklad na liečbu psoriázy, ekzémov, keratózy, kurých ôk či mozoľov. Nižšia koncentrácia 10% je vhodná na denné ošetrovanie suchej, zhrubnutej a popraskanej kože chodidiel. My sme našli v lekárni masť Ureagamma od spoločnosti Wörwag Pharma, ktorá obsahuje 10% urey a je bez parfumov a konzervačných látok.

3. Správny výber topánok

K zhrubnutej pokožke na chodidlách prispieva aj zlá obuv. Zabudnite na topánky, ktoré vás tlačia a spôsobujú otlaky. Investujte do topánok z kvalitných prírodných materiálov, v ktorých bude noha „dýchať“, nebude sa potiť a obmedzí sa aj riziko vzniku otlakov. Odborníci odporúčajú topánky obmieňať a pravidelne ich meniť.

shoes-756616_1920.jpg

Foto: 
Pixabay

- - Inzercia - -