Dnes je streda, 20.jún 2018, meniny má: Valéria
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Požiar v Londýne: Hospitalizovali 50 ľudí!

jún 14, 2017 - 14:47
Londýnsku štvrť White City dnes v noci zachvátil rozsiahly požiar. Ten sa ani po niekoľkých hodinách snahy hasičov nedostal pod kontrolu. Do samotného hasenia sa zapojilo okolo 200 hasičov. V dome, v ktorom sa nachádzalo 120 bytov a okolo 500 obyvateľov, prepukol požiar, ktorý zasiahol druhé poschodie až strechu. Ten si vyžiadal dokonca niekoľko obetí.

V súvislosti s požiarom v západnom Londýne ošetrili v nemocnici už 50 ľudí, informovali londýnski záchranári. Šéfka londýnskeho hasičského zboru Dany Cotton uviedla, že požiar vo výškovej obytnej budove si vyžiadal viacero obetí. Zatiaľ však podľa vlastných slov nevie povedať ich počet. "Je to bezprecedentný incident. Za 29 rokov, čo pracujem ako hasička, som nič takéhoto rozsahu nevidela," vyjadrila sa s tým, že príčinu požiaru ešte nepoznajú.

Úrady zatiaľ nepotvrdili, koľko ľudí zostalo vo vnútri 24-poschodovej obytnej budovy, no očití svedkovia hovoria o ľuďoch s baterkami či mobilmi na streche budovy i ďalších, ktorých videli uväznených za oknami. Niektorí údajne pred ohňom vyskočili z okien.

Podľa BBC budova ešte stále horí a sú obavy, že by sa mohla zrútiť.

Požiar v Grenfell Tower, ktorá je súčasťou Lancaster West Estate, nahlásili o 00:54 miestneho času (1:54 stredoeurópskeho letného času). Na mieste zasahuje 200 hasičov so 40 kusmi hasičskej techniky a tiež 20 zdravotníckych tímov.

V Grenfell Tower, ktorú postavili v roku 1974, bolo 120 bytov.

- - Inzercia - -