Dnes je sobota, 21.apríl 2018, meniny má: Ervín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Na Filmovom chodníku slávy pribudla ďalšia dlaždica!

jún 21, 2017 - 21:38
Na bratislavský Filmový chodník slávy dnes pribudla ďalšia dlaždica. Zásluhu na tom má riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková, ktorá v roku 2009 prišla s touto skvelou myšlienkou.

Každý rok na chodník pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava pribudne pamätná dlaždica s menom slovenskej hereckej legendy. Po Márii Kráľovičovej,  Štefanovi Kvietikovi, Eve Krížikovej, Jozefovi Adamovičovi, Ivanovi Palúchovi a Emílie Vášáryovej sa tento rok z tohto významného ocenenia teší ďalší z hereckých velikánov Martin Huba.

ubb.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Myšlienka založiť Filmový chodník slávy vznikla pred ôsmimi rokmi, v rámci Medzinárodného filmového festivalu Bratislava. "Medzinárodný filmový festival si zaslúži svoj chodník slávy a som rada, že tento projekt získava z roka na rok väčšiu pozornosť nielen médii, ale i verejnosti," hovorí autorka myšlienky, riaditeľka STAR production Mária Reháková. ,,Tento projekt patrí medzi moje srdcové záležitosti, pretože vzdáva poctu umelcom, ktorí počas svojej kariéry ovplyvnili vývoj divadelníctva a kinematografie," dodáva. Podľa jej slov je to zároveň aj odkaz budúcim generáciam, aby videli, akých významných umelcov sme na Slovensku mali. 

rehak.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Martin Huba je slovenským hercom, režisérom a vysokoškolským profesorom.  Po absolvovaní Vysokej školy muzických umení v roku 1964 pôsobil vo Východoslovenskom štátnom divadle v Košiciach, po návrate do Bratislavi sa stal členom súboru Divadla na Korze, kde pôsobil do jeho zatvoerenia. 

V roku 1976 získal angažmán v Činohre SND, kde pôsobí dodnes. Počas svojho života si zahral množstvo divadelných aj filmových postáv a taktiež režíroval mnohé divadelné hry.

- - Inzercia - -