Dnes je utorok, 23.október 2018, meniny má: Alojzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

TOPFEST 2017: Na pódiu aj Karel Gott

júl 03, 2017 - 11:06
Na piešťanskom letisku sa skončil 14. ročník Topfestu, ktorý sa začal v piatok. Aj sobota priniesla pestrú dramaturgiu, pokojnú atmosféru, priaznivé počasie a pre svojich divákov nejedno prekvapenie.

Hlavný hudobný program sa delil medzi nový Blue stage a White stage. Medzi najväčšie hviezdy druhého dňa patrila aj škótska speváčka a hudobníčka Amy Macdonald, ktorá počas vydareného koncertu predstavila okrem iného aj svoj najväčší hit This Is the Life.

Fanúšikovia a fanúšičky v naplnenom Blue stagei s nadšením privítali aj českého speváka Karla Gotta, ktorý si vyslúžil niekoľko bujarých potleskov. „Ďakujem za srdečné privítanie. Už nemám trému,“ zažartoval na úvod. Legendárny interpret sa predstavil vo výbornej forme a zaspieval aj skladby ako Dám dělovou ránu, C'est la vie, Lady Carneval, Být stále mlád či Trezor.  Maestra vystriedala na pódiu Moskovská skupina Slot, ktorá presvedčila prítomných, že táto krajina má čo ponúknuť aj v oblasti rockovej hudby. Fanúšikov rozdivočila, aj rozcitlivela“ ,dokonale namiešanou zmesou emócií.

Skupina vznikla v roku 2002 a okamžite zaujala na alternatívnej ruskej hudobnej scéne. Mimo krajín bývalého Sovietskeho zväzu po prvý raz koncertovala pred piatimi rokmi. „Do našej hudby premietame naozaj rôzne témy. Reagujeme na situáciu v našej krajine, ale hráme aj o celkom bežných veciach, ktoré zaujímajú tínedžerov. " dodáva frontmanka s neprehliadnuteľným imidžom. Jej spoluhráčmi sú štyria inštrumentalisti s prezývkami Cache, ID, Nikita a Vasily. 

Topfestu neodmysliteľne patrí aj koncert českej kapely Kabát, ktorá sa dostala na pódium o 22:30 a predstavila rockovú šou doplnenú svetlami a videoprojekciou. Verní fanúšikovia, ktorí zaplnili Blue stage i široký priestor mimo neho, si spolu s kapelou zaspievali skladby ako napríklad Bára, Na Sever, Dole v dole, Pohoda, Burlaci, Malá dáma alebo Moderní děvče. Po koncerte skupiny Kabát, ktorú vedie Josef Vojtek, sa na oblohe objavil ohňostroj.

Okrem spomínaných vystúpili napríklad aj Heľenine oči, Peter Nagy a Indigo, Slot, Lenny, Zóna A alebo Horkýže Slíže.

 

 

- - Inzercia - -