Dnes je nedeľa, 18.august 2019, meniny má: Elena, Helena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

DNI HABURY 2017: Ani dážď neprekazil skvelú zábavu

júl 10, 2017 - 19:00
Malebná rusínska dedinka Habura na hranici s Poľskom po ročnej prestávke opäť ožila 14. ročníkom kultúrno-športového podujatia Dni Habury. Počas víkendu sa v obecnom amfiteátri stretli priaznivci folklóru, ale i modernej hudby, aby sa zabavili na skvelo pripravenom programe.

Tohtoročné Dni Habury sa začali už popoludní programom nazvanom My Rusíni, počas ktorého vystúpili FS Haburčanka, FS Kečera, FS Lipa, Labirsky beťare, Marek Mochnáč  či Štefan Štec. Ako nám prezradil predseda predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne Imrich Béreš, ktorý sa vo veľkej miere pričinil nielen o toto podujatie, ale zároveň pôsobí aj v Nadácii Drevený kostolík Habura, ide o tradičné podujatie Rusínov, ktoré je však postavené nielen na rusínskych súboroch a interpretoch, ale jeho organizátori sa pravidelne snažia prieniesť obyvateľom aj známe tváre česko-slovenskej hudobnej scény. Tento rok večernému programu dominovalo vystúpenie Lúčnice, po krátkom a intenzívnom lejaku sa na pódiu predstavila speváčka Kristína. Moderátor večera Michal Hudák, ktorý s rusínštinou nemá žiadne problémy si v tento večer "strihol" dvojúlohu, keď sa divákom predstavil aj v kapele Žobráci. Na svoje si prišli aj fanúšikovia kapely No Name či Mariána Čekovského.

Druhý deň osláv patril už tradične športu, na Memoriály Vladimíra Onufráka si zahrali TJ Družstevník Habura, FK Tatran Prešov, SK Svidník a FK Komancza.

- - Inzercia - -