Dnes je pondelok, 16.júl 2018, meniny má: Drahomír
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Kuriózna módna návrhárka: Modely, ktoré vám vyrazia dych

júl 19, 2017 - 10:00
Dnešné moderné technológie už dokážu všeličo – vďaka 3D tlači módna návrhárka Iris van Herpenová vytvára svoje modely odevov. Holanďanka je priekopníčkou vo vytváraní odevov prostredníctvom tejto inovatívnej technológie a jej modely sú jedným slovom - jedinečné!

Iris sa snaží spojiť minulosť a budúcnosť módy, čo vidno najmä na jej módnych návrhoch – neprekvapia nás asymetrické tvary, nevšedné vzory alebo výstredné šaty, ktoré vyzerajú akoby pochádzali z celkom inej dimenzie. Iris van Herpenová po prvýkrát predstavila svoje modely šiat v roku 2007 a v roku 2012 sa stala súčasťou zväzu Chambre Syndicale de la Haute Couture a tak sa preslávila ako najmladšia členka zväzu rôznych módnych spoločností.

Extravagantná módna návrhárka študovala Inštitút umenia v holandskom mestečku Arnhem a už počas štúdia navštevovala rôzne umelecké a dizajnérske kurzy. Po ukončení štúdia
si založila svoju vlastnú značku a odvtedy je jej práca veľmi uznávaná, získala rôzne ocenenia za svoje módne návrhy a jej kúsky sú súčasťou rôznych výstav. A nielen to. Jej nevšedné módne návrhy istého času odoberala aj svetoznáma speváčka Lady Gaga.  

- - Inzercia - -