Dnes je štvrtok, 19.júl 2018, meniny má: Dušana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Letecky previezli 13-mesačné dievčatko z Egypta

júl 29, 2017 - 15:22
Letecký útvar Ministerstva vnútra Slovenskej republiky v noci na dnes zabezpečil letecký transport len 13-mesačného dieťaťa z Egypta. Malé dievčatko spolu s rodičmi a súrodencom dnes skoro ráno previezli na Slovensko a všetkých štyroch po prílete dopravili sanitky do nemocnice na bratislavských Kramároch. Ministerstvo vnútra SR na transporte malej pacientky spolupracovalo s ministerstvom zahraničných vecí a ministerstvom zdravotníctva.

„Malé dievčatko ochorelo na závažné infekčné ochorenie počas dovolenky so svojimi rodičmi a ďalším súrodencom v letovisku Marsa Alam. Stav malej pacientky sa rapídne zhoršil. Vzhľadom na to, že nemocnica v dovolenkovej destinácii nebola uspôsobená na diagnostiku a liečbu dievčatka, egyptskí lekári odporučili čo najrýchlejší transport na Slovensko,“ pripomenul Netík.

Zdravotná poisťovňa, v ktorej bola rodina počas dovolenky v Egypte poistená, by dokázala podľa hovorcu ministra vnútra zabezpečiť letecký prevoz až v nedeľu podvečer. „Aj preto sa Ministerstvo vnútra SR rozhodlo do Egypta poslať letecký špeciál. V priebehu štyroch hodín od nahlásenia udalosti odletel do egyptskej Hurghady, kde medzitým pacientku previezli, stroj Fokker 100 s medicínskym vybavením a tímom lekárov z Nemocnice sv. Michala v Bratislave,“ dodal hovorca.

Ministerstvo zdravotníctva pre médiá potvrdilo transport z letiska do Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramároch. „Zdravotníci poskytujú dieťaťu potrebnú zdravotnú starostlivosť. Malá pacientka je v stabilizovanom stave mimo ohrozenia života. Výsledky prvých klinických vyšetrení ukazujú, že by nemalo ísť o cudzokrajnú chorobu," informovala v písomnom stanovisku agentúru SITA hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

- - Inzercia - -