Dnes je streda, 23.máj 2018, meniny má: Želmíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Fredy Ayisi pozýva na 4. ročník festivalu Shantiloka

júl 31, 2017 - 14:04
Známy slovenský jogín Fredy Ayisi už štvrtýkrát po sebe organizuje najväčšiu jogovú udalosť na Slovensku. Návštevníci sa môžu opäť tešiť na bohatý program a zaujímavých hostí v podobe jogových inštruktorov, duchovných učiteľov i spevákov. Trojdňový festival Shantiloka odštartuje v piatok 4. Augusta v Šamoríne.

Festival Shantiloka každým rokom získava na popularite, preto sa jeho organizátor Fredy Ayisi rozhodol tento ročník usporiadať vo väčších priestoroch. Shantiloka sa tak zo Zochovej chaty presunie do Šamorína, konkrétne do multifunkčného komplexu x-bionic® sphere. Na podujatie sa môže prihlásiť oveľa väčší počet záujemcov, ktorých okrem nabitého trojdňového programu čakajú i miestne atrakcie, keďže súčasťou moderného komplexu je wellness, vonkajší a vnútorný bazén či kino. Cvičiť sa bude najmä vonku na trávnatých plochách a terasách, v prípade veľkých horúčav v klimatizovaných kongresových sálach.

Na Shantiloke sa opäť predstavia poprední slovenskí i zahraniční inštruktori jogy, precvičovať sa tu bude napríklad cardio core power yoga (zameraná na posilnenie centra tela a zrýchlenie metabolizmu), flow yoga (dynamický štýl jogy) či yoga addict (spojenie tanca a jogy). Na svoje si tu okrem pokročilých jogínov prídu aj úplní začiatočníci. Pre nich sú určené lekcie pre začiatočníkov, pre deti a nastavajúce mamičky zas tehotenská a detská joga.

Shantiloka je festival oslavujúci telo a myseľ, ale i hudbu. Počas jogových lekcií bude Fredyho Ayisiho sprevádzať anglicko-slovenské duo RAMIVANA, tvorené manželmi Ramim a Ivanou, ktorí sa dlhé roky venujú muzikoterapii. V sobotu, v hlavný deň festivalu, odohrá koncert i speváčka Anabela Mollová, ktorá na seba upozornila v súťaži Hlas Česko Slovenska.
Na Shantiloke sa predstavia viacerí prednášajúci ako napríklad Gopali devi dasi, venujúca sa štúdiu posvätných védskych spisov. Ďalším prednášajúcim bude významný hosť festivalu Kadamba Kanana Svámi, pôvodom z Amsterdamu. V tínedžerskom veku sa vydal do Indie hľadať zmysel života a duchovnú pravdu. V Indii strávil štúdiom viac ako dvadsať rokov, v roku 1997 prijal rád sanjás a vzdal sa všetkých svetských zväzkov, svojho majetku i rodiny. Svoj ďalší život zasvätil výhradne službe Bohu. Kadamba Kanana Svámi cestuje po celom svete a káže duchovné posolstvo.

- - Inzercia - -