Dnes je sobota, 26.máj 2018, meniny má: Dušan
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

5 vecí, ktoré musíte zažiť v Bratislave

august 09, 2017 - 16:28
Rozmýšľate nad výletom do Bratislavy? Či už máte na to vyhradený celý týždeň alebo sa vám podarí dostať do mesta len na víkend, pripravili sme pre vás 5 aktivít, ktoré by ste mali v Bratislave určite zažiť. Naše hlavné mesto leží na hranici troch štátov a spája sa v ňom história so súčasnosťou. Ponúka množstvo lákavých miest, ktoré by ste nemali vynechať. Dokonalé pohodlie vám zabezpečí vaša východzia pozícia priamo v srdci hlavného mesta, v hoteli Crowne Plaza Bratislava.

Spoznajte kráľovskú Bratislavu

Bratislava bola niekoľko storočí korunovačným mestom. Aj dnes sa môžete vydať po stopách kráľov priamo z hotela Crowne Plaza Bratislava, ktorý sa nachádza len niekoľko minút chôdze od historického centra a Bratislavského hradu. Z hradu budete mať Bratislavu ako na dlani a za priaznivého počasia môžete vidieť až rakúske Alpy. Alebo sa nechajte zlákať na vyhliadkovú jazdu bratislavským Prešporáčikom – vláčikom, ktorý vás zoberie k najvzácnejším pamiatkam.

Doplavte sa do galérie Danubiana

Výletnou loďou sa môžete vydať po Dunaji a pozrieť si jedno z najmladších európskych múzeí moderného umenia. Galéria Danubiana sa rozprestiera na cípe polostrova v strede toku Dunaja necelých 20 kilometrov od Bratislavy. Ohúri vás nielen výstavami umelcov v rámci Letného Art Festivalu, ale tiež svojím parkom či prechádzkou po streche múzea, odkiaľ sa vám naskytne pohľad na Dunaj a okolitú prírodu.

Za nákupmi do nákupnej galérie Eurovea

Priznajme si, že každú z nás poteší, keď si kúpime niečo pekné pre seba. V nákupnej galérii Eurovea nájdete všetko, čo budete potrebovať. Je vzdialená len 15 minút od hotela a ponúka rôzne prestížne módne značky, pestrý výber reštaurácií či kaviarní s výhľadom na Dunaj. Súčasťou komplexu je aj verejný park s tromi pontónmi, na ktorých si môžete užiť nádherné výhľady na Dunaj a okolitú prírodu.

Dokonalý relax v ZION SPA PREMIUM

Po celom dni, či už prechádzaním sa po galérii s umeleckými dielami alebo po tej nákupnej, v priestoroch hotela máte možnosť dokonale si oddýchnuť v jedinečnom prostredí hotelového spa. Ponoríte sa do atmosféry aróma olejov, ktoré odnesú preč vaše starosti a únavu a navodia pocit dokonalej telesnej i duševnej harmónie. Vyskúšať môžete masáž horúcimi kameňmi alebo aromatickú masáž, ktorá obnoví rovnováhu vo vašom tele aj duši alebo nechajte vašu pokožku rozmaznávať kozmetickými procedúrami.

Pohár vínka v bylinkovej záhradke

Večer si môžete užiť so svojimi spolucestovateľmi v unikátnej bylinkovej záhradke, ktorá sa nachádza priamo na terase hotela. Vychutnať si môžete ľahké jedlá z bezlepkového menu a doprajte si aj pohár dobrého vínka alebo osviežujúce letné limonády. Veríme, že kombinácia týchto piatich zážitkov spraví z vášho výletu do Bratislavy jedno veľké nezabudnuteľné dobrodružstvo.

crowne_plazaterasa3.jpg

Foto: 
archiv

- - Inzercia - -