Dnes je štvrtok, 21.jún 2018, meniny má: Alojz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Miro Šmajda: Nová skladba reaguje na tých, ktorí sa riadia návodmi

august 10, 2017 - 18:45
Hoci je leto v plnom prúde, Miro Šmajda sa rozodol osviežiť ho sebe i svojim fanúšikom pozitívnym sviežim letným singlom s názvom Návody. Klip je plný zaujímavých tvárí českého showbiznisu, ktoré sa objavujú v netradičných, uletených scénach.

V Prahe, pod vedením dvojice Tomáš Lyga a Dominik Kučera, sa nakrúcalo vo veľkej pohode a v snahe čo najviac zabaviť diváka: "Skladbu som napísal ako satirickú reakciu na to, ako sme z každej strany umelo bombardovaní návodmi ako máme žiť, ako sa máme chovať, čo je správne, čo je in, atď," – prezrádil usmiaty spevák a autor Miro Šmajda, a pokračuje: „Príde mi to vtipné a postavené na hlavu, preto som aj do klipu pozval kamošov z rôznych oblastí mediálneho fachu. K práci na klipe, ktorá bola viac zábavou ako prácou, všetci poňali veľmi recesisticky, takže o zaujímavé scény nebude núdza.“

Miro Šmajda má však vo svojom živote, okrem klipu,  noviniek o čosi viac. Keď v minulom roku kapele Walda Gang, ktorá vznikla prd 15 rokmi ako hold Wademarovi Matuškovi, skolaboval spevák, na záskok si vybrala práve Mira Šmajdu. „Pozvali ma na pohovor, či by som nezastúpil  ich speváka a vysvetlili mi  to tým, že nie je veľa spevákov s vyššie položeným hlasom,“ – opisuje situáciu z minulého roka Miro Šmajda.

 „Bol to pre mňa príjemný šok, pretože česká kapela oslovila slovenského speváka, aby nahradil legendu… No musel som premýšľať, zvažovať, ako usporiadať veci, aby som zvládol aj už zazmluvnené vytúpenia so svojou kapelou, ale  napokon sme ustáli  aj  časové kolízie. Takže jazdím svoju kapelu Terrapie, jazdím Walda Gang a je to zujímavé.“ Kapela dnes už nespieva len piesne legendárneho Waldemara Matušku, ale napríklad aj Michala Tučného či Heleny Vondráčkovej.

„Piesne sú upravené do rockového štýlu, a keď k tomu prirátame môj prejav – je to o cirkus viac,“ – koštatuje so širokým úsmevom večne pozitívne naladený slovenský rocker, torý svoj druhý domov našiel v Prahe.   „Lietam po javisku, užívam si to. Baví ma to. Zvažoval som totiž konkurzy na  muzikál, ale prišla táto ponuka.  Je to harmonické riešenie sebarealizácie v tom, že s mojou kapelou prezentujem moju tvorbu a s Walda Gangom je to naozaj trochu o divadle, o estráde, ktorá je podaná s gráciou a kvalitou.“  

Miro Šmajda - Návody

- - Inzercia - -