Dnes je sobota, 16.február 2019, meniny má: Ida, Liana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Veľká radosť v britskej monarchii: Kate je opäť tehotná!

september 04, 2017 - 13:10
Britský princ William a jeho manželka Catherine čakajú ďalšieho potomka. Prostredníctvom stanoviska na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter o tom informoval Kensingtonský palác.

"Ich kráľovské výsosti vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea s radosťou oznamujú, že vojvodkyňa z Cambridgea čaká tretie dieťa. Kráľovná a členovia oboch rodín sú touto správou potešení," uviedol vo vyhlásení.Zároveň oznámil, že tak ako počas predošlých dvoch tehotenstiev trpí Catherine nadmerným dávením (hyperemesis gravidarum) a preto zrušila dnešnú návštevu Detského centra na Hornsey Road v Londýne.

Catherine a William sa zoznámili v roku 2001 na univerzite v Škótsku. Pár tvoria od roku 2003. Zásnuby sa konali v októbri 2010, princ svojej nastávajúcej daroval 18-karátový zafírový prsteň, ktorý patril jeho matke. Svadba roka, ako ju označili médiá, sa konala 29. apríla 2011.

Ženích navliekol neveste na prst obrúčku z waleského zlata, ktoré darovala svojmu vnukovi kráľovná Alžbeta II. krátko po jeho zásnubách. Dvojicu sobášila hlava anglikánskej cirkvi - arcibiskup z Canterbury Rowan Williams. Ich prvorodený syn George Alexander Louis prišiel na svet 22. júla 2013. Druhorodená dcéra Charlotte Elizabeth Diana sa narodila 2. mája 2015.

- - Inzercia - -