Dnes je nedeľa, 22.júl 2018, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Z brigádničky úspešnou riaditeľkou medicínskeho centra

september 06, 2017 - 10:29
„Nie som ako iné ženy, ktoré mužovi nepomohli „ani slamu krížom preložiť“, a ešte majú aj vysoké nároky. Tvrdo pracujem na našom spoločnom sne, ktorým je Mediconet,“ hovorí Inge Zapletalová, prevádzková a marketingová riaditeľka medicínskeho centra Mediconet, hrdá mama a milujúca manželka, ktorá vie, čo je to úspech i odsudzovanie.

„Za to, že som sa pred 2 a pol rokmi so synom presťahovala z Liptovského Mikuláša do Bratislavy vďačím šťastnej náhode a najmä neprajníkom a ohováraniu,“ smeje sa Inge Zapletalová, riaditeľka medicínskeho centra Mediconet v Bratislave. „Keď som v devätnástich zostala tehotná zo svojim priateľom, kládla som si otázku, či v takom mladom veku zvládnem starostlivosť o dieťa. A ešte viac otázok som si kládla, keď som sa rozhodla vychovávať syna sama, bez muža,“ opisuje.

Doma v Liptovskom Mikuláši sa jej však darilo oveľa lepšie, ako ľudia v jej okolí asi očakávali. „Z brigádničky som sa vypracovala na grafičku, učila sa pracovať v programoch, ktoré som predtým ani nepoznala, začala som študovať angličtinu a aj vysokú školu,“ vymenúva akoby mimochodom. Niektorým jej šikovnosť však nepríjemne bila do očí. „Učiteľky môjho syna a iní neprajníci nás svojim ohováraním doslova vyštvali z rodného mesta.“

Vždy som tvrdo pracovala, aby nikdy neoľutoval, že ma zamestnal

„Keby som na svoju prácu nebola kompetentná, manžel by ma vyhodil,“ hovorí so smiechom Inge. Dnes šéfuje úspešnému medicínskemu centru, ktoré je jej láskou. Doslova. „Keď som sa presťahovala do Bratislavy, našla som si prácu v banke, no veľmi ma to tam nebavilo. Potom prišla ponuka na prácu manažérky predaja.“ Vtedy o tom nevedela, no prácu Inge ponúkol jej budúci manžel (a generálny riaditeľ Mediconet) Tomáš.

„Pri zoznámení prebehla taká silná chémia, že som zrazu cítila to, čo ešte snáď nikdy v živote. Zamilovanie.“ Pracovala s dvojnásobným úsilím, aby partnerovi ukázala, že nemusí ľutovať, že ju zamestnal. V práci nechcela byť „na okrasu“ ani po ich svadbe a vypracovala sa na prevádzkovú a marketingovú riaditeľku ich dnes už spoločnej polikliniky Mediconet. „Nie som ako iné ženy, ktoré mužovi nepomohli „ani slamu krížom preložiť“, a ešte majú aj vysoké nároky. Pre mňa sa práca riaditeľky stala alfou a omegou v  pracovnom živote, plníme si s manželom náš sen a hoci som nebola od úplného začiatku vzniku Mediconet, s radosťou a veľkým nasadením pracujem na tom, aby bol môj manžel pyšný, že ma vo firme má.“

Šéfujú na striedačku

„Samozrejme, mnohí si povedia, že som sa na svoju pozíciu dostala cez posteľ alebo, že som si môjho muža vzala kvôli firme. Ja som sa však celý život starala sama o seba a vždy som si na seba vedela zarobiť,“ hovorí Inge a po chvíli sa opäť usmeje, „v práci je môj šéf on, doma som zas šéfom ja. Je v tom rovnováha.“ Ich cesta k harmónii, šťastnému vzťahu a  úspešnému pracovnému partnerstvu však nebola jednoduchá a dnes úspešná riaditeľka sa o tom nehanbí hovoriť.

„Po tom, ako sme sa spoznali sa sám rozhodol odísť z nefunkčného vzťahu a povedal si, že chce byť so mnou, so ženou, ktorú miluje. Prežili sme rôzne situácie, ťažké skúšky, nepochopenie a odsudzovanie. No povedala som si, že sa v živote nebudem báť zmien, že zabojujem a nevzdám sa aj keď mi ľudia hádzali pod nohy polená, aj keď na nás špinili a odsudzovali nás, nemôžem im donekonečna dovoľovať, aby mi diktovali ako mám žiť,“ uzatvára Inge, ktorá má dnes okrem jednej lásky – svojho syna, aj tú osudovú partnerskú a celoživotnú v podobe, práce na klinike, ktorá je jej srdcovou záležitosťou.

Tiež za to akým je dnes človekom vďačí aj svojim milovaným rodičom a sestre, ktorí ju naučili zodpovednosti, rešpektu, úcte, tvrdej práci a samostatnosti. A samozrejme svojej nebojácnosti a guráži, ktorá ju celý život ženie hlavne vpred.

- - Inzercia - -