Dnes je nedeľa, 22.júl 2018, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Divadlo Andreja Bagara v Nitre: Za všetkým hľadaj ženu

september 07, 2017 - 10:29
Za všetkým hľadaj ženu. V intenciách tejto pravdy sa nesie aktuálna divadelná sezóna nitrianskeho Divadla Andreja Bagara, ktorú predstavil riaditeľ divadla Jaroslav Dóczy, divadelní tvorcovia a herci.

Na veľké javisko Divadla Andreja Bagara sa v sezóne 2017/18 dostanú tri novinky, ktoré doplnia tucet predstavení v už zabehnutom repertoáre. Všetky tri tituly sú zároveň prvé slovenské uvedenia vôbec.

V prvej dekáde novembra sa svojho slovenského divadelného uvedenia dočká osckarový film Zaľúbený Shakespear, v réžii Petra Oravca. Divákom sa tak otvorí fascinujúci svet alžbetínskeho divadla v roku 1593, kedy Shakespear stál ešte len na začiatku svojej kariéry. Stretne však ženu, ktorá v mužskom prestrojení prevráti jeho život naruby.

V hlavných úlohách sa diváci môžu tešiť na Jána Koleníka a Kristínu Turjanovú, ktorá predstavenie skúša aj s tehotenským bruškom. "Je to fantastická príležitosť, výborne napísaná hra. Teším sa, že po minulom roku, kedy som bol pre veľa televíznych projektov nútený na chvíľu od divadla upustiť, sa vraciam aj ako hosťujúci člen DAB práve v Zaľúbenom Shakespearovi," hovorí sympatický herec Ján Koleník.

nitra002.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

nitra003.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

Druhým pripravovaným predstavením je príbeh zachytávajúci útrapy drogovo závislej herečky Emmy. Brilantne napísaná tragikomédia Ľudia, miesta a veci, ktorá vzniká v réžii Mariána Amslera bude mať premiéru 19. januára 2018.

Na dosky Divadla Andreja Bagara sa vracia aj známy režiér Roman Polák, ktorý v apríli budúceho roka odpremiéruje Balzacovho Otca Goriota v hlavných úlohách s Ivanom Vojtekom a Evou Pavlíkovou.

Divadlo pomenovalo svoju aktuálnu sezónu Cherchez La Femme. Hlavným pojíktom všetkých pripravovaných príbehov je žena, ktorá hýbe dejom, kvôli a okolo ktorej sa dej odvíja.  

- - Inzercia - -