Dnes je pondelok, 18.jún 2018, meniny má: Vratislav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Malý princ George dnes prvýkrát zasadol do školských lavíc

september 07, 2017 - 14:19
Britský princ George, syn vojvodu a vojvodkyne z Cambridgea, začal dnes navštevovať súkromnú prípravnú školu v Londýne. Princ je žiakom Thomas's School v obvode Battersea, ktorá sa nachádza niekoľko kilometrov od ich rodinného sídla v Kensingtonskom paláci.

Do školy ho odprevadil otec, princ William, ktorý mu tiež pomohol odniesť tašku. Jeho tehotná matka Catherine, zostala zo zdravotných dôvodov doma, pretože ešte stále trpí silnou rannou nevoľnosťou, informuje spravodajský portál BBC s odvolaním sa na Kensingtonský palác.

pp.jpg

Foto: 
sita

Po príchode do školy sa štvorročný George s otcom zvítali s riaditeľkou nižšieho stupňa školy Helen Haslem, ktorá ho následne zaviedla do triedy. Princ bude chodiť do triedy spolu s ďalšími 19 spolužiakmi, kde bude mať vlastný stôl aj vešiak, píše BBC. Ako uviedol riaditeľ inštitúcie Ben Thomas, príchod pravnuka kráľovnej Alžbety II. si síce vyžiadal veľa príprav, aby spôsobil medzi žiakmi čo najmenší rozruch, ale osobitný prístup mať nebude.

George nasleduje kroky svojho strýka, princa Harryho, ktorý začal chodiť do prípravnej školy v skorom veku. Thomas's School, kde školné stojí 18-tisíc libier ročne (v prepočte takmer 19 700 eur), svojho času navštevovali aj speváčka Florence Welch, modelka a herečka Cara Delevingne či herečka Charlotte Ritchie. Princ bude nosiť uniformu, ktorá bude pozostávať z tmavomodrých krátkych nohavíc, saka, červených podkoleniek a čiernych topánok.

Zo zástupcov médií zaznamenal príchod malého princa, ktorý je tretím v nástupníckej línii na britský trón, do školy len jeden fotograf a jeden štáb s kamerou. Dôvodom je skutočnosť, že si kráľovská rodina priala pri tomto dôležitom momente súkromie, píše BBC.

- - Inzercia - -