Dnes je nedeľa, 19.august 2018, meniny má: Lýdia
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Marika Gombitová oslavuje narodeniny!

september 12, 2017 - 17:20
Dvanásty september je pre jednu obľúbenú a slávnu dámu slovenskej hudobnej scény výnimočný, pretože okrem mením oslavuje aj narodeniny.

Šesťdesiat jeden rokov je vek, ktorý dnes slávi úžasná slovenská speváčka s nezameniteľným hlasom Marika Gombitová. Už odmalička milovala hudbu a svoj talent zdedila po otcovi. Na hudobnú scénu ju priviedol Janko Lehotský, ktorý s ňou dlhodobo spolupracoval. Možno povedať, že na výslnie ju dostala pieseň Vyznanie.

Osud sa s ňou kruto zahral

V novembri roku 1980 sa s ňou ale osud kruto zahral. Vtedy 24 ročná Marika mala autonehodu, po ktorej ostala ochrnutá. Po tejto nehode ešte niekoľkokrát vystúpila, no roky sa držala v úzadí. Všetkých fanúšikov ale po dlhých rokoch prekvapila a 12. septembra 2016 boli prosby fanúšikov hudobnej scény vyslyšané a Marika sa veľkým narodeninovým koncertom vrátila späť.

Získala množstvo ocenení

Marika Gombitová naspievala celkom 234 piesní, u 64 skladieb je podpísaná ako autorka hudby. Mnohokrát bodovala v anketách popularity ako Zlatý slávik, Slovenský slávik, Osobnosť televíznej obrazovky. Tiež získala množstvo ďalších ocenení, z ktorých možno spomenúť Speváčka roka, Žena 21. storočia alebo cenu Grand Prix Zväzu autorov a interpretov za celoživotný prínos v populárnej hudbe.

- - Inzercia - -