Dnes je utorok, 02.jún 2020, meniny má: Xénia, Oxana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nová scéna vstúpila do ôsmej desaťročnice

september 14, 2017 - 00:28
Muzikál s piesňami legendárnej Abby, klasika Rómeo a Júlia či Bedári ale aj predstavenie o svete mladých ľudí. Taká bude pripravovaná sezóna bratislavskej Novej scény.

Divadlo Nová scéna vstupuje do svojej ôsmej desaťročnice s novopripravovanými svetovými muzikálmi, skvelými komédiami, operetami ale aj detskými predstaveniami. Bonbónikmi budú bezpochyby svetoznáme muzikály Mamma Mia!, ktorý potešil už viac ako 56 miliónov divákov na celom svete s Katkou Hasprovou a Róbertom Halákom v hlavnej úlohe či Bedári, najdlhšie hraný muzikál na svete.

Pôvodný slovenský muzikál Rastupin, ktorý vzniká v réžii Jána Ďurovčíka. Obnovenej premiéry sa dočká aj úspešný muzikál Rómeo a Júlia. Vďaka postave Júlie sa na svoju domovskú scénu po materskej dovolenke vracia herečka Nela Pocisková. "Pravdupovediac sa na to teším, no cítim aj trému a pocit zodpovednosti. Dlho som nehrala, tak dúfam, že sa do toho opäť rýchlo dostanem," prezradila Nela.

Už 13.septembra Nová scéna odpremiéruje inscenáciu vytvorenú na mieru pre mladých divákov. "Hra Punk Rock skúma problémy a svet dnešných tínedžerov. Sú šťastní, ale aj otrávení zo života, o školy, z rodičov. Zamýšľajú sa nad svojou budúcnosťou, prežívajú krízu identity," hovorí režisér hry Svetozár Sprušanský. Predstavenie sa bude uvádza prioritne v dopoľudňajších hodinách pre stredné školy, jeho súčasťou bude aj beseda mladých divákov so psychológom, ktorá sa sústredí na tému násilia a hľadania identity mladých ľudí. 

- - Inzercia - -