Dnes je streda, 26.september 2018, meniny má: Edita
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte zájazd do Ruska

september 14, 2017 - 16:25
Veľvyslanectvo Ruska a Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave, Veľvyslanectvo Slovenska a Slovenský Inštutút v Moskve s podporou rady ruských a slovenských partnerských organizácií plánujú v období od 20. septembra do 31. októbra usporiadať vedomostný kvíz pre študentov oboch krajín o znalosti všeobecných stránok histórie.

K účasti vo vedomostnom Kvíze pozývame slovenských študentov stredných škôl vo veku od 14. do 19. rokov, ktorí by mali podrobne odpovedať na 20. otázok v ruštine o najdôležitejších historických udalostiach, o významných osobnostiach oboch krajín, ktorí prispeli k posilneniu stáročných tradícií priateľstva a partnerstva medzi našimi národmi.

Otázky sú zoskupené do nasledujúcich tém:

Všeobecné stránky histórie

Literatúra a filozofia

Kultúra a umenie

Vedecké a vzdelávacie väzby

Diplomacia

Na základe výsledkov kvízu budú určení 5. víťazi a 10. držitelia povzbudzujúcich cien z každej strany. Pre slovenských deti bude hlavnou cenou zájazd do Ruska, pre ruských školákov zasa zájazd na Slovensko. Otázky budú k dispozícii od 20. septembra na oficiálnej stránke Veľvyslanectva Ruska na Slovensku www.slovakia.mid.ru aj vo facebooku www.facebook.com/ambasadarus.

Odpovede na kvízové ​​otázky (vo formáte .doc alebo .pdf len v ruštine) posielajte najneskôr do 31. októbra na e-mailovú adresu Ruského centra vedy a kultúry (RCVK) rus.kult.centrum@stonline.sk (kópiu poslať na adresu kultura@rusemb.sk s označením „Kvíz").

- - Inzercia - -