Dnes je štvrtok, 20.september 2018, meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tento unikátny pohľad si zamilujete: V Bachledovej otvorili chodník v korunách stromov

október 01, 2017 - 00:36
Je sa na čo tešiť! Návštevníci Bachledovej doliny sa od piatku môžu prejsť doslova medzi korunami stromov. Na hrebeni Spišskej Magury otvorili atrakciu, aká sa len tak nevidí. Drevený chodník dlhý 1234 metrov návštevníkov zavedie až do úrovne 24 metrov nad zemou a tak si môžu vychutnať nezameniteľný výhľad!

Na stavbu chodníka sa spotrebovalo viac ako tisíc metrov kubických dreva, ktoré je bez povrchovej úpravy. „Doskami z chodníka by bolo možné vyložiť cestu zo Ždiaru do Kežmarku. Ich celková dĺžka je totiž až 22 kilometrov,“ uviedla Múdra. Po bokoch chodníka so šírkou 180 cm sa nachádza zábradlie s kovovou sieťou do bezpečnej výšky 120 cm.

chod.jpg

Foto: 
Facebook Chodnik korunami stromov

„Chodník je v celej dĺžke bezbariérový s dvoj až šesťpercentným stúpaním, vhodný je tak pre seniorov, ako aj malé deti i rodiny s kočiarmi. Invalidné vozíky, kočiare i turistické nosiče si možno požičať pri vstupe,“ informovala ďalej marketingová špecialistka. Zároveň upozornila, že na chodník nesmú zvieratá. „Majitelia si svojich štvornohých miláčikov môžu odložiť v pripravených voliérach pred vstupom,“ doplnila.

Na chodníku je podľa Múdrej niekoľko adrenalínových a edukačných zastávok, ktoré zaujímavou formou informujú turistov o miestnej prírode, lese a živote v ňom. Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť o faune a flóre tunajších lesov viac, sú v spolupráci s Pieninským národným parkom pripravené rôzne edukačné programy.

Samotný chodník je zakončený špirálovitou 32 metrov vysokou vyhliadkovou vežou s panoramatickou podestou. V jej strede je umiestnená bezpečná pochôdzna sieť. Veža, ale aj celý chodník, ponúka výhľady na Belianske Tatry, Pieniny a Zamagurie. Začiatkom októbra by mal na veži pribudnúť aj 67 metrov dlhý suchý tobogan, ktorý ponúkne zábavnú alternatívu, ako si skrátiť cestu z veže nadol.

Informácie poskytla agentúra SITA

- - Inzercia - -