Dnes je štvrtok, 20.september 2018, meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Obnovená premiéra hry Rómeo a Júlia na Novej scéne zožala úspech!

september 30, 2017 - 16:41
Zaslúženým standing ovation a dlhotrvajúcim potleskom ocenili diváci všetky tri premiéry muzikálu "Rómeo a Júlia". Spokojný bol aj autor libreta a hudby Gérard Presgurvic, ktorý si prvú aj druhú premiéru prišiel pozrieť osobne.

Nádherná hudba a silné emócie v jednom z najlepších spracovaní príbehu Rómea a Júlie v histórii muzikálu. Slávny francúzsky muzikál Gérarda Presgurvica nadchol milióny divákov na celom svete a od parížskej premiéry v roku 2001 ho videli milióny divákov vo Francúzsku, Švajčiarsku, Kanade, uviedli ho v Antverpách, Londýne, Amsterdame, Budapešti, Moskve, Viedni, Bukurešti, Soule, čínskom Taipei, v Japonsku aj v Šanghaji.

Slovenskí diváci dnes na doskách divadla Nová scéna videli slovenskú verziu v réžii a choreografii Jána Ďurovčíka. o preklady textov sa postaral Ľubomír Feldek a o hudobné naštudovanie Ľubomír Dolný. V hlavných úlohách si zahrali Patrik Vyskočil, Nela Pocisková, či Tomáš Puskailer. Vo vedľajších môžete vidieť obľúbených hercov ako Csongor Kassai, Mirka Partlova, Robo Halák, Katka Hasprová či Vladislav Plevčík.

Príbeh lásky veronských milencov Rómea a Júlie, ktorých zahubila nenávisť ich rodín, pozná každý vďaka geniálnemu dramatikovi Williamovi Shakespearovi, ktorý svoju hru ukončil slovami: „Naveky najsmutnejší! Taký je / ten príbeh Romea a Júlie". Nečudo, že už vyše 400 rokov neopúšťa Shakespearova hra javiská a veľa ráz ju sfilmovali či zhudobnili. Francúzsky muzikál Gérarda Presgurvica je v súčasnosti jej najlepším hudobným spracovaním a piesne z neho obleteli celý svet.

- - Inzercia - -