Dnes je utorok, 25.september 2018, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Hviezda ruského filmu Anastasia Makejeva: Na Slovensku sa cítim dobre

október 09, 2017 - 10:01
Hviezda ruského filmu Anastasia Makejeva patrí k najpopulárnejším súčasným hviezdam ruského filmového neba. Stretli sme ju v Bratislave počas Týždňa ruského filmu. Divákov zaujala vo filme Anna Karenina – Vronského príbeh.

Ide o nové podanie klasického diela. Kde a kedy sa odohráva jeho dej?

V roku 1904, teda tridsať rokov po osudnom rozhodnutí Anny. Počas rusko-japonskej vojny sa v mandžuskej dedine stretávajú Vronský a Annin syn Sergej, aby hľadali odpovede na otázky, ktoré ich stále ťažia. Film bol nakrútený na motívy románu Leva Tolstého Anna Karenina a románu Vinkentija Veresajeva Zápisky z rusko-japonskej vojny. Môžem povedať, že sa u divákov stretol s veľkým úspechom.

Vo filme stvárňujete Betsy Tverskú. Bolo to pre vás náročné?

Cítila som nesmiernu zodpovednosť, pretože v Rusku je stále populárny už kultový film Anna Karenina z roku 1967, kde túto postavu skutočne majstrovsky stvárnila naša významná umelkyňa Maja Plisecká. Po takomto výkone, samozrejme, má človek pred tou postavou veľký rešpekt. No buď sa mi pošťastilo, alebo majú pravdu tí, ktorí tvrdia, že tá postava je na mňa ako šitá, lebo všetci, čo to videli, nešetrili chválou a vraveli, že som svoju úlohu zvládla naozaj dobre. Pravda, dôležité je to, čo povie divák.

V Rusku patríte k najvyhľadávanejším herečkám. Aká bola vaša cesta k umeniu?

Narodila som sa v rodine právnika a inžinierky, no už od mala som inklinovala k hudbe. Lásku k nej som zdedila po svojom otcovi, ktorý sám skladal piesne a mal aj svoju hudobnú skupinu. V Moskve som začala študovať spev a tanec na Akadémii hudby Gnesina. Ešte počas štúdia som vyhrala konkurz do muzikálu Dracula a získala som úlohu Adriany/ Sandry. Vtedy som pochopila, že chcem byť nielen speváčka, ale aj herečka a tak som popri hudobnej akadémii vyštudovala aj herectvo na Štátnom inštitúte divadelných umení (GITIS) u pedagóga Marka Zacharova.

Ste na Slovensku po prvý raz? Akým dojmom pôsobí na vás naša krajina?

Slovensko som už v minulosti navštívila, zúčastnila som sa filmového festivalu v Piešťanoch, no v Bratislave som naozaj po prvýkrát. Cítim sa tu dobre, všade stretávam milých a ústretových ľudí a keď vidím, že je tu veľký záujem o ruské umenie, tak som naozaj šťastná. Zrejme tu funguje taká tá všeslovanská vzájomnosť a umelecké vnímanie máme nastavené veľmi podobne.

Už sme spomínali, že patríte k najobsadzovanejším ruským herečkám. Ktoré postavy vám utkveli v pamäti, na ktoré si najradšej spomínate?

Tak, ako som hovorila, mojou srdcovkou sú muzikály. Mala som tú možnosť stvárniť postavu Mercedes v Grófovi Monte Christo či romantickú Tatianu v Oneginovi, alebo tajuplnú Margarétu v diele Majster a Margaréta. Rovnako rada spomínam na krásne úlohy v muzikáloch Zorro, Ježiš Kristus Superstar, Mamma Mia! A mnohých ďalších. Všetky boli čímsi jedinečné, originálne, ťažko si vybrať jednu jedinú.

Vaša profesionálna kariéra je naozaj hviezdna, darí sa vám rovnako aj v súkromnom živote?

Bola som dva razy vydatá. Prvé manželstvo bola skôr len akási mladícka nerozvážnosť a trvalo veľmi krátko. To druhé vydržalo sedem rokov, skončilo sa pred rokom. Deti síce zatiaľ nemám, ale verím, že raz príde aj to.

- - Inzercia - -