Dnes je utorok, 25.september 2018, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Spevák Adam Ďurica: Každý z nás má z niečoho strach

október 03, 2017 - 16:21
Populárny hudobník Adam Ďurica zverejnil novú skladbu s názvom Nebojím sa, v ktorej sa zamýšľa nad strachmi, ktoré ľudí počas života sprevádzajú.

Hudbu piesne si zložil Ďurica sám, text napísal Vlado Krausz a o aranžmá a finálne znenie skladby sa postaral kanadský producentský tím The Glowsticks. „S The Glowsticks som na album Spolu pripravil tri pesničky Nebojím sa, Chcem a Pod pianom, ktoré sa trochu odlišujú od mojej predchádzajúcej tvorby. Spolupráca s týmito skúsenými producentmi jednoznačne predstavuje tú najprogresívnejšiu časť albumu. Z tejto trojice piesní najviac vyniká Nebojím sa, v ktorej sa prelínajú prvky popu a hip-hopu. O jej finálny moderný zvuk sa postaral môj brat Lorenzo,“ povedal o vzniku skladby Adam Ďurica.

Nebojím sa je odvážna skladba, v ktorej sa Adam zamýšľa nad životom a strachmi, ktoré ľudí každý deň sprevádzajú, či už sú to fóbie, smrť, politické témy, neúprimnosť alebo závisť. „Myslím, že každý z nás má strach z niečoho iného. Niekto sa bojí pavúkov, niekto má klaustrofóbiu, niekto má strach z výšok. Aj keď mám rád istoty, lebo dnes je veľmi neistá doba, uvedomil som si, že veľa istôt človeku dodáva životný komfort, v ktorom sa môže príliš upokojiť a postupne stráca kreativitu. Takže také občasné 'vzrúšo' v živote vôbec nie je na škodu, aj keď sa nám to v danú chvíľu môže javiť ako komplikácia. Ak by som si mal vybrať jednu vec, v ktorej sa cítim byť trochu neistý, tak sú to určite počty a čísla. Hlavne ak ide o peniaze. Vtedy je dosť možné, že sa prerátam v prospech toho druhého,“ zasmial sa Ďurica. „To, v čom som si naopak istý a kde sa cítim naozaj doma, je pódium, živé koncerty a hudba ako taká,“ dodal spevák, ktorý sa po úspechu jarného Spolu Tour rozhodol na naliehanie fanúšikov a fanúšičiek predĺžiť turné o ďalšie koncerty. S kapelou pritom tentoraz zavítajú do miest, v ktorých ešte nikdy predtým nevystupovali.

- - Inzercia - -