Dnes je utorok, 25.september 2018, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Danica Nejedlá: Raňajky v posteli si užívame aj po svadbe

október 04, 2017 - 12:46
Známu moderátorku som v úvode rozhovoru oslovila ešte „dievčenským“ priezviskom, zasmiala sa tomu. „Ó nie, už žiadna Kleinová, už som Nejedlá,“ hovorí spokojná čerstvá manželka šéfa slovenských hasičov Alexandra Nejedlého.

Vidíte, ešte sme si nestačili zvyknúť, že sa voláte inak.

Pravdu vám poviem, že ešte celkom ani ja nie (smiech). S Alexandrom sme boli najskôr dohodnutí na úplne inej verzii mena, a toto som na neho našila. Bolo to niečo ako prekvapenie, že budem mať len jeho priezvisko. Myslím si, že takto to má byť a takto je to prirodzené.

Ako na toto prekvapenie zareagoval?

Prišlo to až v závere obradu, ktorý viedla Ľudmila Farkašovská. Alexander bol veľmi dojatý a mal slzy v očiach. Bol to pre nás oboch jeden z najkrajších momentov obradu.

Ktorý sa do vašich spomienok zapíše ako ten najemotívnejší?

To boli Alexandrove slzy v očiach, keď ma prvýkrát uvidel v svadobných šatách. Musela som si dávať pozor, aby ma videl naozaj až tesne pred sobášom, miestami som sa skrývala, dokonca som vo vysokých topánkach kúsok prechádzala aj mimo koberec. No a keďže som mala v topánkach asi 190 centimetrov, bála som sa, aby som hlavou nenarazila do vyzdobeného oblúka (smiech). Vedel, že nebudem mať biele, ani krémové, ani vanilkové šaty. Čakal ma v modrom, alebo zelenom, nikdy by mu nenapadlo, že prídem v žltých šatách. Asi každá nevesta je zvedavá, ako ženích zareaguje a či sa mu šaty budú páčiť. Som rada, že sa Alexandrovi šaty páčili, vraj ma dokonale vystihovali, povedal – boli také tvoje, kleinovské.

Hovorí sa, že keď ženích vidí nevestu v svadobných šatách ešte pred svadbou, prináša to smolu. Ste v tomto aj vy poverčivá?

Nie, nie som. Neverím na povery, ale na dobrú energiu, že to, čo dávate zo seba von, sa vám vráti.

Žlté svadobné šaty sú naozaj netradičné, ako ste k nim prišli?

Rozhodovala som sa medzi dvomi návrhmi, ale hneď som vedela, že model s golierikom ku krku, dlhými rukávmi, pomerne hlbokým výstrihom a vlečkou je ten pravý. Zaujímavý je pôvod látky, ide o vzácny hodváb z dielne Emanuela Ungara. A už spomínané vysoké topánky – tie vyberal Alexander, boli darček od neho...

Foto: Jakub Čajko

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka Slovenka 40/2017

- - Inzercia - -