Dnes je utorok, 25.september 2018, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Speváčka Kristína pokrstila svoj nový album!

október 05, 2017 - 15:37
Speváčka Kristína opäť končí rok vo veľkom štýle. V krásnych priestoroch Rivers Club počas včerajšieho večera pokrstila svoj nový album „Mať srdce“, prevzala trojnásobnú platinu za jeho predaj a odpremiérovala krásny nový klip k skladbe „Zradila nás chémia“.

Kristínka, dnes si pokrstila svoj album. Ako sa ti tvoril?

Mám skvelý autorský tím, s ktorým už dlhodobo spolupracujem. Je to pán Kamil Peteraj, Martin Kavulič, môj manžel Marián Kavulič a teraz ešte prišla taká nová vlna do nášho tímu - Adam Kuruc. Veľmi teším, že robím niečo, čo mám rada, čo ma baví, je pre mňa veľké šťastie.

Za textami tvojich piesní stoji Kamil Peteraj. Ako ste si k sebe našli cestu? 

My sme sa s Kamilom tak nejako našli, tak hudobne. Tá hudobná chémia musí byť medzi speváčkou a textárom. Som veľmi šťastná, že vie napísať piesne aj pre môj vek. Pre speváka je neskutočná pomoc, keď má tak skvelého a legendárneho textára, básnika, ktorý má nespočetné množstvo hitov. Pamätám si na prvé stretnutie s ním, keď som si uvedomila, koho texty vlastne spievam, že sa s ním idem stretnúť. :-) Kedysi som sa o ňom učila v škole... Beriem tú spoluprácu ako veľký dar.

ram_4711.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Je niektorá z piesní na albume napísaná aj tvojim "rukopisom"?

Moje texty boli iba na prvom albume a svoje texty si tvorím iba tak bokom.

Celý album vlastne dostal názov "Mať srdce". Prečo?

Názov vznikol podľa piesne, ktorá je na albume. Myslím si, že v dnešnej dobe je to srdce potrebné. Som rada, že ten text som mohla naspievať, a že som sa rozhodla pre takúto pieseň. Veľmi ma dobíja počas vystúpenia. Aj keď si veľa ľudí možno myslí, že máme veľa tém, o ktorých sa dá rozprávať, ja to cítim tak, že ak človek robí veci od srdca, je to úplne to najúprimnejšie a najprirodzenejšie.

Plánuješ v najbližšom období turné?

Do konca roka nie, uvidím, čo bude v budúcom roku. Chcem si oddýchnuť, pretože som mala dosť silné tempo. Mám už iba koncerty, ktoré ma čakajú a nejaké pracovné veci.

Album pokrstili lupeňami ruže

Album lupeňmi ruže pokrstil výtvarník Martin Augustín, ktorý maľuje špecifické obrazy. Ich súčasťou sú texty Kristíniných piesní. „Bolo to pre mňa velikánske prekvapenie, že si ma Kristína vybrala za krstného otca svojho CD a veľmi ma to potešilo. Ja jej piesne milujem. Je to speváčka s neuveriteľne krásnym hlasom a nádhernou slovenčinou, ktorá sa lahodne počúva. Je to niečo úžasné a plus k tomu tie nádherné texty, ktoré sú na zamyslenie. Je v ich bolesť, radosť, smiech, slzy, všetko,“ vyznal sa Martin Augustín.

ram_4662.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Kristína síce nový album pokrstila až teraz, no je na trhu už tri mesiace. Dôkazom, že mladá speváčka je mimoriadne žiadaná je i to, že za tento krátky čas sa mu fantasticky darí. Počas slávnostného večera prevzala Kristína z rúk distribútora Martina Hanusku trojnásobnú platinu za jeho predaj! Tento ďalší Kristínin triumf si nenechal ujsť ani textár Kamil Peteraj, ktorý s ňou spolupracuje od začiatkov jej kariéry. „Dnes je to už vyzretá speváčka, ktorá na pódiách pôsobí  ohromne esteticky aj umelecky. Má obrovský úspech v Česku aj na Slovensku a myslím si, že je pripravená na veľké veci. Verím, že sa nám podaria. Mne sa s ňou pracuje veľmi dobre, pretože je korektná, profesionálna a čo je veľmi vzácne, zostala pokorná. Som rád, že s takýmto talentom môžem spolupracovať,“ uviedol Kamil Peteraj.

ram_4698.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -