Dnes je streda, 26.september 2018, meniny má: Edita
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni: Explózia farieb v podaní Jany Pištejovej!

október 06, 2017 - 14:23
,,Žena je pre mňa éterická víla. Na to prihliadam pri tvorbe každého modelu,“ hovorí Jana Pištejová, ktorá svoju novú kolekciu predvedie na jesennej časti Bratislavských módnych dní.

Talentovaná módna návrhárka Jana Pištejová patrí u nás medzi špičku vo svojom odbore preto nečudo, že je vyhľadávaná mnohými známymi tvárami a ľudia sa na prehliadku jej modelov počas Bratislavských módnych dní, na ktorých je už stálicou, špeciálne tešia.

Janka, prezraďte nám, čo ste si prichystali na nadchádzajúce Bratislavské módne dni?

Kolekcia bude zameraná na večerné a plesové šaty, avšak zaradila som do nej aj pár koktejlových šiat. Práve táto jesenná časť je ako stvorená na uvedenie tejto kolekcie, pretože prichádza plesová sezóna. Na jej tvorbu som si vyhradila viac času, extrémne som sa s tým vyhrala a ešte stále to zdokonaľujeme, keďže nám ostáva týždeň času. Na samotnú prehliadku sa už teraz veľmi teším.

Bude kolekcia, ktorú predvediete v niečom iná oproti tým predošlým?

Kdežto svoje predošlé kolekcie vystavala na dvoch výrazných farbách, napríklad bielej, či čiernej, v tejto kolekcii som stavila na farebnosť. Je to teda taký únik. Prítomní uvidia spusta farebných odtieňov v rámci určitej palety. Kolekcia je založená na nadčasovosti, okorenená o modernejšie prvky. Má mystický, víloidný, rozprávkový charakter. Používam prvky sauny, flóry, prvky z ríše zvierat, nie však v tom prvoplánovom duchu, ale v elegantnom. Aj celkové zdobenie je elegantnejšie.

Aké materiály ste pri jej tvorbe využili?

Ako som spomínala, kolekciu sme vyvinuli inak. Možno povedať, že nie je krajka ako krajka, nie je ornament ako ornament. Nechcem prezrádzať veľa, môžem len povedať, že pri tvorbe som využila rôzne textúry, výšivky, kamienky a ostatné uvidíte na prehliadke. :-)

- - Inzercia - -