Dnes je streda, 20.marec 2019, meniny má: Víťazoslav, Klaudius
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Matej Tóth: V najťažších chvíľach ma podržala rodina

október 09, 2017 - 15:02
Zvíťazil na majstrovstvách sveta, je olympijským víťazom, ale minulý týždeň dosiahol najväčšie víťazstvo svojej kariéry. MATEJA TÓTHA po dlhých mesiacoch neistoty a náročného boja očistili z dopingových obvinení. „V najťažších chvíľach ma najviac podržala moja rodina,“ povedal šťastný úspešný športovec Slovenke, po odznení verdiktu: ČISTÝ.

Matej, aké sú vaše prvé pocity po rozhodnutí disciplinárky Slovenského atletického zväzu, ktorá vás očistila z dopingového obvinenia?

Je to pre mňa obrovská úľava, ale aj veľká radosť a zadosťučinenie, že spravodlivosť sa dokázala a zvíťazila. Som veľmi šťastný.

V uplynulých mesiacoch ste však prežívali ťažké chvíle. A istotne ich prežívala s vami aj vaša manželka. Ako reagovala na verdikt o vašej nevine?

Ona samozrejme všetky moje radosti aj starosti vnímala cezo mňa, prežívala emotívne všetko so mnou. Túžila, aby som bol spokojný, chcela ma vidieť spokojného a šťastného. Jej je v podstate jedno, či som olympijský víťaz, ona je vtedy spokojná, ak je naša rodina v pohode. Doma bolo cítiť, že niečo z nás spadlo, vždy to viselo vo vzduchu, aj keď sme sa snažili – najmä vďaka manželke – aby deti nevnímali problémy, ktoré nás trápia, aby ani blízki necítili napätú atmosféru. Ale teraz bolo cítiť tú veľkú úľavu a radostnú eufóriu. Tešili sme sa z tej pozitívnej správy. Užívali sme si to, aj keď vieme, že úplne definitívne rozhodnutie to nie je.

Chystáte sa teraz ísť niekam na dovolenku, trošku si oddýchnuť po mesiacoch prežitých v napätí?

To nie, máme svoje povinnosti, deti chodia do školy, manželka je učiteľka, takže na dovolenku nie je čas, ale určite chceme nasledujúce dni stráviť v rodinnej pohodičke. To je pre nás najdôležitejšie. Nemusíme nikam chodiť, hlavné je, aby sme boli spolu...

Foto: SITA

Viac sa dočítate v novom vydaní týždenníka Slovenka 41/2017!

- - Inzercia - -