Dnes je nedeľa, 23.september 2018, meniny má: Zdenka
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Už o pár dní sa dozvieme meno víťaza projektu Nové tváre módnej scény!

október 12, 2017 - 12:37
Už o necelý týždeň v Bratislave odštartuje najväčšie podujatie svojho druhu - Bratislavské módne dni a ich jesenná časť! Po prvý krát v histórii si budú môcť milovníci najnovších trendov vychutnať týždeň tej najlepšej slovenskej módy, pripravovaný worskhop a v neposlednom rade aj prehliadku mladých módnych návrhárov, ktorí sa zapojili do výnimočného projektu Nové tváre módnej scény. Nové tváre predstavia na prehliadkovom móle svoje kolekcie, tentokrát na tému Vôňa kávy. Zároveň sa dozvieme aj meno jedného, ktorý si odnesie víťazný titul a skutočne hodnotné ceny!

Projekt Nové tváre módnej scény začal svoju históriu písať v roku 2009 a odtedy úspešne pokračuje. Každoročne má o účasť v tejto prestížnej súťaži záujem množstvo neznámych mladých módnych tvorcov, ktorí študujú na umeleckých školách prípadne majú k móde veľmi blízko. A niet sa čomu čudovať. Záujem zúčastniť sa súťaže, predviesť svoju tvorbu a pokúsiť sa zaujať odbornú porotu a divákov v hľadisku stojí skutočne za to. Výhercovia totiž vďaka výhre získavajú množstvo hodnotných cien, nie len vecných, ale aj takých, ktoré ich posunú v ich začínajúcej kariére.

Tento rok finalisti zabojujú o kávovar PrimaDonna Elite Experience od De’Longhi, YogaBook od Lenovo, mediálny priestor v tituloch vydavateľstva STAR production (Slovenka a ŽenskýWeb.sk), módny editoriál v magazíne SPARKLING, módny editoriál v magazíne Hviezdy ciest a Top Fashion magazine a tiež o ceny, po ktorých zrejme túži každý mladý módny návrhár – Master Class Program od francúzskej módnej školy MOD’SPE Paris Central Europe, ročný jazykový kurz Volis Academy a tiež si bude mať možnosť oddýchnuť v Zlatých kúpeľoch Royal Palace.

Čo hovorí na projekt Sofia Tureková, víťazka z roku 2015 a Veronika Kopálová z roku 2016?

SOFIA:,,Ja hovorím v každom rozhovore, že Bratislavské módne dni boli skvelým štartom. Tá výhra bol taký ten začiatok ku kontaktom, ľuďom, klientom, médiám a v neposlednom rade k cenám. Som rada, že som mala možnosť vyhrať aj zúčastniť sa BMD, ale je to aj o tej práci potom, ako sa toho človek chytí a ako pracuje. Myslím si, že pre potenciálneho výhercu je veľmi podstatné, aby sa vedel vyjadrovať pre médiá a ovládal jazyky. Je to veľmi náročné dávať rozhovory live a reagovať pohotovo. A taktiež by mal udržiavať kontakty, ktoré získa a neprestať tvoriť. Základom úspešnosti je ambicióznosť."

VERONIKA: ,,Projekt Nové tváre módnej scény považujem za veľkú a úžasnú možnosť pre ešte neobjavené talenty. Dáva možnosť prvého kontaktu s veľkým publikom, módnymi kritikmi ale aj s médiami. To, že som už aj ja medzi víťazmi tohto projektu si veľmi vážim a je to pre mňa akési zrkadlo toho, že sa oplatí veriť sám sebe a byť cieľavedomý."

Tohtoroční finalisti projektu

Viktor Varga

ntms003.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

,,Nechcel som, aby moja kolekcia bola zameraná priamo na kávu ako nápoj, ale skôr som to zameral na vzťahy. Keď som bol v kaviarni a popíjal tú kávu, sledoval som ľudí, ktorí boli na prvom rande, obchodnom stretnutí alebo sa dokonca pohádali. Až vtedy som si uvedomil, že súčasťou všetkých týchto situácii je práve káva. Pijem ju každý deň a je mojou súčasťou pri tvorbe, rozhodnutiach či štúdiu, takže som sa rozhodol navrhnúť kolekciu v duchu, aby v nej boli tieto veci odzrkadlené a tiež som využil ako základný náčrt pre strihy kávový pohár."

Martina Vrábelová

unknown.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

,,Inšpirovala som sa vôňou orientálnej kávy, pričom podnet prišiel z cesty z Egypta,pretože to prostredie ma nejakým spôsobom nadchlo. Chcela som vytvoriť kolekciu, ktorá je splývavá, voľná, z príjemných materiálov a prúdi s vetrom."

Dominika Kašová

ntms001.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

,,Moja kolekcia bude medzi kontrastom vecí jednoduchej siluety a takým odevo-objektom. Vytváram modely, ktoré sú súčasťou objektu a dajú sa rozdeliť na viacero častí. Objektová časť sa dá odstrániť a samostatný odev je nositeľný a bežne predajný. Pri kolekcii Vôňa kávy som sa zamerala na to, ako kávu vníma človek dnešnej doby."

Zarina Šimkovičová

ntms005.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

,,Pri tvorbe kolekcie na danú tému som sa inšpirovala svojim subjektívnym pocitom pri myšlienke na kávu. Tým ranným prerodom z ospalého človeka pred kávou a na človeka po káve, ktorý akokeby precitne a získa novú energiu do života. To je asi taký základ. "

Ondřej Kovařík

ntms007.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

,,Vzhľadom na to, že tvorím  pánsku módu som sa rozhodol, že celá moja kolekcia bude pánska. Inšpiračný zdroj je cesta kávy od začiatku až po spotrebu, od rastliny po transport a až na ten stôl. Logicky som pri tom použil farebnosť bielu, hnedú, čiernu, doplnenú o zelenú a červenú. Dôraz je kladený na praktickosť a nedbalú eleganciu."

Sandra Jutková

ntms002.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

,,Zamerala som sa na kávu ako začiatok, na jej kávové bôby. Vybrala som si aj bielu farbu, lebo kvet kávovníka je biely, neskôr vzniká jeho zelený plod  a kedže finálnym produktom je káva, ktorá je čierna, pri tvorbe som použila aj tú. Inšpiráciu čerpám z každého dňa a zo všetkého, čo ma zaujme."

- - Inzercia - -