Dnes je sobota, 16.február 2019, meniny má: Ida, Liana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Juraj "Šoko" Tabaček: Už otváram ústa a ešte stále neviem, čo idem povedať

október 12, 2017 - 14:06
Na stand-up komika a herca JURAJA ŠOKA TABAČKA je poradovník. Doslova. No keď už si na vás vo svojom striktnom diári čas nájde, je to príjemný zážitok. Taký, ako je koniec-koncov aj jeho humor.

Stretnúť sa s vami nie je vôbec jednoduché.

To je pravda. Tým, že som stabilne v Žiline, triedim svoj čas na bratislavské výpady, Hornú Dolnú a čas, ktorý trávim s rodinou.

Rodnej Žiliny sa držíte ako kliešť. 

Nie je to zúrivý boj. Na gymnáziu som chodil do matematickej triedy, čo však neznamená, že som matematik, práve naopak. No táto rovnica je jednoduchá. Nech ju vezmem z akejkoľvek strany a nech do nej dosadím akékoľvek premenné, vždy mi vychádza Žilina ako miesto, kde chcem vychovávať svoje deti. Chcem im dopriať podmienky, ktoré poskytuje práve toto mesto svojou veľkosťou, polohou a okolím. To je to, prečo sa Žiliny držím. Mám ju rád a myslím si, že je to aj cesta menšieho odporu pre zdravý vývoj mojich detí. Mňa Žilina sformovala a verím, ani im neublíži. Chodíme na rovnaké miesta, na ktoré som chodieval ako chalan, venujeme sa turistike, beháme po kopcoch a ja spomínam na to, ako som po nich behal s mojimi rodičmi. 

Čas pre rodinu máte striktne stanovený. Sú pracovné hranice, za ktoré jednoducho nejdete, za žiadnu cenu?

Rád by som to potvrdil, ale porušujem to. A tak isto by som rád povedal, že sa tak deje vždy po konzultácii s manželkou, ale ani to sa vždy nepodarí. Samozrejme, vždy bojujem o čas pre rodinu. Dva roky dozadu to bolo jednoduchšie, syn ešte nechodil do školy. Keď som mal v pondelok voľno, tak sme ho nedali do škôlky, šli sme na chalupu do Makova a trávili čas spolu. Teraz sa to už nedá, no záleží mi na víkendoch s rodinou, tie sú nedotknuteľné.

Stretli sme sa pred vaším večerným predstavením, mávate ešte trému?

Nie vždy, ale mávam ju, a s pribúdajúcim vekom je to čím ďalej častejšie. Humoru sa venujem už trinásť rokov, je to pre mňa zabehnutá záležitosť. S chalanmi z formácie Tri tvorivé tvory, teda 3T, sme to dlho vnímali ako isté mladícke „skotačenie“. Teraz si uvedomujem dopad, ale aj očakávania a zodpovednosť voči divákom...

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka Slovenka 41/2017!

- - Inzercia - -