Dnes je pondelok, 24.september 2018, meniny má: Ľuboš, Ľubor
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ďalši teroristický útok v New Yorku!

november 01, 2017 - 09:31
V New Yorku došlo k ďalšiemu teroristickému útoku. Medzi obeťami je podľa posledných správ päť argentínskych študentov a jeden Belgičan. Útočníkom bol 29-ročný Uzbek Sayfullo Saipov.

Najmenej ôsmich ľudí zabil a ďalších jedenástich zranil páchateľ, ktorý v utorok narážal do chodcov a cyklistov na cyklistickej trase v New Yorku. Útočníkom bol podľa policajných zdrojov 29-ročný Uzbek Sayfullo Saipov, ktorý žil v Spojených štátoch, živil sa ako vodič a pracoval aj pre službu Uber.

Všetko naznačuje tomu, že šlo o teroristický útok. Páchateľ podľa niektorých správ kričal "Allahu akbar" (Boh je veľký) a k útoku zanechal aj písomné stanovisko. Podľa televízie CNN v ňom píše, že útok vykonal v mene teroristickej organizácie Islamský štát. Podľa iných médií to v jeho správe takto jednoznačne napísané nie je.

Polícia útočníka postrelila a previezla do nemocnice. Je vo vážnom stave, napriek tomu s ním policajti pri prevoze hovorili. Čo im povedal, zatiaľ nie je známe.

Medzi obeťami je podľa posledných správ päť argentínskych študentov a jeden Belgičan. Útočník s dodávkou, ktorú si krátko pred útokom vypožičal, narážal aj do školského autobusu a zranil aj dvoch školákov.

Na útok reagoval aj prezident Donald Trump

Utorňajší teroristický útok v New Yorku, pri ktorom páchateľ zabil najmenej ôsmich ľudí, bol "ďalším útokom úplne chorej a pomätenej osoby", napísal na Twitter americký prezident Donald Trump. "Nie v USA!" odkázal Trump teroristom. Podľa guvernéra štátu New York Andrewa Cuoma šlo o čin "osamelého vlka" a nič nenaznačuje, že by malo ísť o súčasť širšieho spiknutia.

"Bol to teroristický čin, a to osobitne hanebný teroristický čin proti nevinným civilistom, proti ľuďom, ktorí len chceli pokračovať vo svojich životoch a nemali ani poňatia, čo sa na nich chystá," reagoval na útok starosta New Yorku Bill de Blasio.

- - Inzercia - -