Dnes je utorok, 25.september 2018, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Elán bez Joža Ráža? Je to vo hviezdach!

november 02, 2017 - 14:02
Jubilejné turné slovenskej kapely Elán v roku 2018 sa ponesie aj v rozlúčkovej atmosfére. Spevák Jožo Ráž plánuje po pražskom koncerte v decembri toho roku skupinu opustiť a Elán sa následne odmlčí.

"Sme si vedomí, že muzikanti dali podobné vyjadrenia v minulosti a potom sa na priania fanúšikov znovu vrátili ku koncertovaniu. Tentokrát je pravdou, že po oslavách 50-tich rokov Elánu v roku 2018 sa kapela úplne odmlčí. Čo bude ďalej, zatiaľ nikto nevie. Vo vzduchu sú aj možnosti Elánu bez Joža. Či to ale tak bude, je ešte vo hviezdach," vyjadril sa Vladimír Moško z manažérskej agentúry Elánu MC production.

Frontman Elánu chce podľa svojich slov skončiť teraz, na vrchole slávy. "Končím, pretože chcem. Tentokrát som rozhodnutý a nenechám se prehovoriť. Nie som unavený a publikum milujem, ale viem, že končím a hotovo. Seknúť s kariérou je potrebné vtedy, keď vás ľudia žerú. Keď ich už nebudete zaujímať, je neskoro," vyjadril sa Ráž. "Skupina chce pokračovať, ja ale už nie. Uvidíme, pre čo sa rozhodnú. Urazili sme dlhú cestu, ale ja veľmi na minulosť nespomínam. Proste čo bolo, bolo a je preč. Žijem pre súčasnosť. Hráme už štyridsaťdeväť rokov a musím povedať, že Elán má momentálne stále Elán. O rok oslavujeme päťdesiatiny, ku ktorým chystáme rad monsterkoncertov. A tie budú súčasne aj rozlúčením s našou činnosťou. Tým proste a jednoducho skončíme. Alebo skončím ja," dodal na margo odchodu spevák.

Priaznivci kapely budú mať možnosť kapelu vidieť na turné v rámci koncertnej šnúry Elán 50, ktorá odštartuje v októbri 2018. Elán vystúpi v desiatich českých a slovenských mestách, a to konkrétne v Ostrave, Hradci Králové, Brne, Bratislave, Žiline, Zvolene, Košiciach, Trenčíne, Ústí nad Labem a v Prahe. Vstupenky sú dostupné v predpredaji.

Elán

Skupina Elán vznikla v roku 1968, no debutový album Ôsmy svetadiel vydala až v roku 1981. Odvtedy uviedli na trh aj albumy ako Nie sme zlí (1982), Hodina slovenčiny (1985), Detektívka (1986), Nebezpečný náklad (1988), Rabaka (1989), Hodina pravdy (1997), Elán 3000 (2002) alebo Živých nás nedostanú (2014). Na konte majú tiež niekoľko kompilácií, živých nahrávok a albumov v anglickom jazyku. Kapela zvládla aj niekoľkoročnú prestávku, ktorú zapríčinila nehoda Joža Ráža v júni 1999. Po pauze sa Elánu podarilo odohrať koncert v Prahe, na ktorý prišlo až 80-tisíc ľudí. V roku 2007 skupina vypredala aj slávnu Carnegie Hall v New Yorku.

- - Inzercia - -